Žiješ jen jednou

Ztráta zaměstnání vás nemusí zničit

Říká se, kdo to nezažil, tak nepochopí. Ano funguje to spolehlivě ve všech věcech. Mnohdy vás situace zaskočí tak moc, že nevíte jak dál, co dělat nebo jak vzniklé problémy řešit. Jedním z nejčastějších problémů je ztráta zaměstnání. Bohužel jste v takové době, kdy si nemůžete být jistí žádnou prací. Váš zaměstnavatel se může dostat do problémů a bude pro něj jediné řešení skončit, v tuto chvíli se ocitnete bez zaměstnání a v dohlednu ve vašem okolí ani žádná není. Není potřeba se kvůli tomu stresovat, protože to neprospívá zdraví, ale zkuste se obrátit na Úřad práce, který má přece jenom větší přehled nejen o pracovních místech, ale také o vašich možnostech. Každý problém se dá vyřešit a nebude to jiné ani v tomto případu.
žena v kanceláři.jpg


Úřad práce je tu pro vás


Po evidenci, vám pracovnice vystaví kartičku, kam se zapisují vaše pravidelné návštěvy. Nikde není stanoveno, že se nemůžete sami poptávat po volném místě, ale jinak bude pro vás hledat ty nejlepší možnosti k nastoupení do nového zaměstnání. Mnohdy se ale musí zvolit ještě trochu jiný postup a tím je rekvalifikační kurz, kde se naučíte základní potřebné věci do oblastí, o kterých toho moc nevíte.
hodinky na ruce.jpg

Nabídka kurzů, stejně tak jako doba, je k dispozici na veřejné nástěnce, takže můžete v klidu popřemýšlet, zdali by se vám nějaký cíleně zaměřený kurz nehodil. Hlavně například starší generace se mohou naučit základy práce na počítačích, bez kterých se snad již nikde neobejdeme. Ale samozřejmě jsou i další a jiné možnosti, které jsou spojené například s řemeslem. Pokud budete chtít podstoupit vybraný kurz, nahlaste to pracovnici, která se o vás stará a ta vám sjedná schůzku s kompetentní osobou, která vám poskytne další informace.
hledání práce.jpg


Kurz není škola


Ačkoliv se skutečně nejedná o školní docházku, musíte dodržovat pravidla, která jsou sice přísná, ale zvladatelná. Musíte na kurz docházet nebo dojíždět pravidelně po stanovenou dobu. Vyučující si vede docházku a tu předkládá Úřadu práce jako důkazní materiál, že jste kurz skutečně absolvovali. Vzhledem k tomu, že celý bude hrazený, včetně proplácení cestovních nákladů, tak je tato kontrola zcela na místě. Vybraný kurz bude zakončený zkouškou a obdržíte certifikát, který vám umožní nastoupit do zaměstnání, kde byly určité požadavky, které jste nemohli splnit. Případně si lze na tomto základě založit Živnostenský list a začít podnikat. Veškeré informace vám poskytnou pracovníci Úřadu práce.