Jednoduché věci pro potěšení těla

Nejlepšími a zároveň nejkvalitnějšími pomocníky, které jsou určeny pro domácí cvičení, jsou jednoduché věci. Pečují o vaše zdraví a zároveň vás dovedou k fyzické i duševní rovnováze. Pokud vás bolí záda nebo hlava, je potřeba s tím něco udělat. Věnujte se doma, v kanceláři nebo i na dovolené jednoduchému cvičení a uvidíte, že vám hned bude lépe. Buďte však poctiví a cvičte pravidelně!
pomůcky pro domácí cvičení
CVIČEBNÍ VELKÝ MÍČ
Tyto míče vám kompenzují nevhodný životní styl. Pokud na něm budete sedět tak dvacet minut denně, můžete předejít bolestem zad i svalovým problémům, nebo je alespoň zmírnit. Pravidelným cvičením na míči uvolníte celou páteř a posílíte celou řadu svalů. Cvičení na něm je vhodné i pro děti a těhotné ženy.

Zacvičte si:
Ø  Správné sezení na míči – sedněte si na míč. Pro lepší rovnováhu položte chodidla na zem a nohy mějte mírně roztažené. Stehna musí směřovat stejným směrem jako chodidla. Sezení na míči odstraňuje bolesti zad, napomáhá rovnému držení těla, pomáhá ke stabilitě a aktivizaci motorických funkcí těla.
Ø  Lehněte si na míč břichem. Uvolníte tak hrudní část páteře.
Ø  Lehněte si na míč zády, protáhnete si nejen prsní svaly, ale také celé tělo.
protahování na míči
MASÁŽNÍ MÍČEK JEŽEK
Tyto míčky jsou opatřeny měkkými výstupky, které ulevují unaveným chodidlům. Slouží také k masáži dlaní, plosek nohou i celého těla. Jsou dobré k procvičování úchopů i k šetrnému prokrvení a obnově citlivosti po operaci.

POLŠTÁŘE
Polštáře jsou výborné na meditaci. Zjišťují potřebný komfort při sezení na zemi i při koncentraci myšlenek.

KARIMATKA
Cvičební podložky na zem se dnes vyrábějí z velmi příjemných materiálů a v krásných barvách. Obyčejné ležení na karimatce vás krásně srovná.

ŠVIHADLO
Švihadlo je výborné pro rozcvičení před každým výkonem. Jde na něm ale také provádět mnoho kondičních cvičení, která vás nutí k pravidelnému dýchání. Slouží ke zlepšení kloubní pohyblivosti, k posilování i k hubnutí.
pomůcky na jógu
BALANČNÍ PODLOŽKA
Na těchto podložkách můžete buďto jen sedět, nebo také cvičit. Pomáhají koordinaci vašeho těla. Cvičení pomáhá odstranit stres a svalové napětí, bolest kloubů i zad. Masážní bodlinky podporují imunitní systém a krevní oběh.

POSILOVACÍ GUMY
Posilovací gumy umožňují posilovat oslabené svaly. Jsou vhodné při rehabilitaci po zranění, zvyšují kondici a zlepšují pohybové schopnosti.

Jednoduché věci pro potěšení těla
2.7 (53.33%)3

zijesjenjednou.cz