Jaké bude naše stáří?

Už někdy kolem dvaceti let máme dostatek zkušeností v mnoha oborech lidské činnosti a vykračujeme do své vlastní budoucnosti s představami, jaký by ten náš život měl vypadat. Nikoho tehdy nenapadne, že až v sedmdesáti letech se dozví, jestli volba jeho životního stylu byla správná.
stařík na pláži
Snad by k tomuto důležitému rozhodnutí měla existovat podrobná příručka. Ze které bychom všichni dobrali moudra, co proto udělat, aby naše stáří bylo nejen optimistické, ale prožité ve zdraví a pohodě. Kusé informace na nás vykukují ze všech novin a časopisů. Ale kdo by se tím ve dvaceti zaobíral. V tomto věku přece víme všechno nejlíp.

Šance na plnohodnotně prožitý život mají všichni, kteří rádi sportují, mají kolem sebe spoustu přátel, vyhýbají se nezdravým závislostem, stravují se přiměřeně k dennímu výdeji kalorií, nezapomínají na pitný režim. Už tyto zvyklosti, které máte ve dvaceti letech osvojeny,  vás povedou životem, který vám připraví spokojené, aktivní stáří. Tento životní styl totiž nevyhovuje každému. Však je potkáváme ve městě denně.

Nerudné, nazlobené staříky a věčně si stěžující stařenky. Oni totiž v těch dvaceti letech nepochopili, že co zasejí, to taky sklidí. Že to za ně nikdo neudělá. Protože kdo jenom trochu přemýšlí, ví, že úsměv na tváři nic nestojí a udělá radost všem, kdo se s ním setká. Je to naše vizitka, s jak nastavenou tváří ráno vyrazíme do ulic.
zelenina upravená v páře
Tuto radu bych umístila na první stránku knihy zdravého životního stylu. Protože od ní se odvíjí, v jakém rozpoložení prožijeme nový den:

• Hned po probuzení se pokuste vykouzlit na tváři úsměv

• Pokud se vám to nepodaří, nezoufejte
• Vstaňte a přejděte do koupelny
• Podívejte se na sebe do zrcadla a zakukejte KU-KU
• To vás rozesměje a přenese z nočního spánku do dne
 
A pokud se vám ten úsměv podaří udržet po většinu dne, máte vyhráno. A je úplně jedno, jestli máte dvacet, nebo sedmdesát!

Jaké bude naše stáří?
4.5 (90%)6

zijesjenjednou.cz