Žádný bazén se neobejde bez výkonné filtrace

Vybrat tu pravou filtraci pro váš zahradní bazén není jednoduchý úkol. A pokud vy sami nemáte s touto problematikou žádné zkušenosti, tak je na místě, nechat si nejen poradit od znalého prodejce, ale také si dopředu zjistit všechny důležité informace, abyste byli při výběru toho pravého filtračního zařízení pro váš bazén v obraze. Jedině tak budete mít jistotu, že zvolíte správně a v budoucnosti toho nebudete litovat. Nákup bazénové filtrace totiž není levná záležitost, a proto se vyplatí zvolit si tu správnou výbavu hned na poprvé.

plastové lehátko

Jasné je, že každý majitel bazénu stojí o to, mít vodu ke koupání dokonale čistou – ideálně tak, jak to můžeme vidět v reklamách. Nicméně dojít k takové dokonalé čistotě vody, to chce přece jen mít nějakou praxi a znalosti, takže se nelekejte, pokud se vám to hned na poprvé nepodaří.

Mnoho lidí žije v mylné představě, že k údržbě vody v bazénu jim postačí jen spolehlivá bazénová chemie. Přestože se bez chemických přípravků při údržbě vody v bazénu rozhodně neobejdete, tak pouze s nimi čistou vodu také nezajistíte. Hodit do nádrže několik chlorových tablet a o víc se nestarat – to je možné pouze u malých dětských brouzdališť, ve kterých vodu čas od času vyměníte za novou. Nicméně vyměnit celý objem velkého bazénu, to by vás vyšlo opravdu hodně draho, proto je lepší investovat do toho pravého bazénového vybavení.
chodidla nad hladinou

K nezbytným pomocníkům, bez kterých se neobejdete, patří rozhodně bazénová filtrace. Její výběr byste proto neměli nikdy podcenit, protože je pro čistotu vody ve vaší nádrži naprosto klíčový. Bazénová filtrace se stává z filtračního média bazénového čerpadla. Jako médium můžete použít tři dostupné materiály – umělé filtrační kuličky, přírodní zeolit anebo přírodní filtrační písek. Pískové filtrace jsou velice spolehlivé, a právě proto se mezi lidmi těší velké oblibě. Písek je čistě přírodní materiál a jedna náplň vám vydrží zhruba tři roky, než ji bude potřeba opět vyměnit.

Žádný bazén se neobejde bez výkonné filtrace
2 (40%)1

zijesjenjednou.cz