Žiješ jen jednou

Zadat někomu tvorbu textů na web?

“Potřebuji už udělat nějaký web!” slyšíme často z úst podnikatelů, kteří začínají podnikat a nebo prostě ještě nedošli k takové fázi, že by nutně internetové stránky potřebovali. Často pak naráží na různé lidi, kteří jsou schopni udělat webové stránky. Dotyčný pak vloží celou důvěru do dané osoby a myslí si, že mu poskládá nejen technickou stránku věci, ale také texty, ale to není zcela bezpečné. Ptáte se proč?

brýle a studiní kniha
Jen sám podnikatel ví, jaké služby a produkty opravdu poskytuje!

Je tu tedy samozřejmě možnost, že vámi sdělené informace podle přání vybraný zformuluje, ale budou velmi neosobní. Pokud se daný člověk přímo psaní textů nevěnuje, dá se předpokládávat, že texty budou samozřejmě sepsané správně, ale budou chladné a nic neříkající. Může se také stát, že neznalý textař bude hledat informace o podobných oborech na jiných webech a výsledkem pak bude, že budete muset odpovídat na nesmyslné požadavky klientů a nesprávně uvedené informace na webu můžou dokonce váš byznys přivést až na dno. Tady se může stát, že budete chtít vytvářet texty po někom, kdo nemá s vaším oborem opravdu žádné, ale žádné zkušenosti, které by ho navedli směrem, kterým se měl text ubírat.
práce na laptopu
Jak bylo uvedeno, tedy jednak neznalost oboru, jednak možnost, že daný člověk se opravdu psaní textů nevěnuje, ale jeho přednostní je vytváření technické stránky věci, a proto byste se na psaní textů měli podílet právě vy.

Druhým důvodem pak je, že i ten nejzkušenější podnikatel začátečník je schopný, pokud se opravdu zamyslí nad svým byznysem, vymyslet zajímavost nebo originálnost právě jeho byznysu. Tím se samozřejmě dostane na zajímavé a v podstatě klíčové věci, které by na webu měly být. Opravdu informace, které potenciálním zákazníkům pomohou se rozhodnout právě pro danou firmu.
psaní na tabletu
Pokud tedy zvažujete, že si necháte vytvořit web a myslíte si, že hodíte všechnu práci na strůjce, věřte, že to není dobrá cesta a neměli byste se po ní pouštět. A pokud přeci jen narazíte na někoho, kdo vám řekne, že to pro vás udělá bez jakékoli porady ohledně textů, určitě dejte ruce pryč.
Vždy buďte připraveni, na variantu, že dodáte vlastní texty, které se následně dle potřeby upraví.

3.7/5 - (4 votes)