Žiješ jen jednou

Vykouzlete si na zahradě dokonalou zimní dekoraci

Zahrádkáři obvykle zimu moc nemusí ale, pokud máte zahradu u svého domu, můžete si zimní období zpříjemnit hezkými zimními dekoracemi, které si oblíbíte. Možná vám ta zima pak nebude připadat zas až tolik hrozná. Skvělé dekorace si můžete vyrobit i sami doma a nemusíte se obávat, že by to bylo něco složitého, právě naopak. S našimi typy vám to půjde jako po másle. Schválně, máte na své zahradě alespoň krmítko pro ptáčky? Že ne? Tak to je nejvyšší čas, něco s tím udělat.
zahrada v zimě s ptačím krmítkem

Přírodní materiály jsou letos v kurzu, zkuste to s nimi

Vhodných inspirací pro zahradu na zimu je celá řada. Nemusíte na své zahradě tvořit hotová umělecká díla. V jednoduchosti je krása a letos navíc frčí všechny přírodní materiály a přírodní nenápadné barvy. Takže to nemusíte vůbec přehánět i z maličkostí se můžete potěšit. Využijte mechu, šišek nebo plodů, které najdete na okrasných dřevinách. Když je doplníte o bílou, béžovou, červenou nebo smetanovou barvu, dosáhnete úchvatného výsledku. Podívejte se okolo sebe a určitě na své zahradě najdete spoustu přírodních materiálů, které se budou dát využít. Tyto přírodní materiály pak kombinujte s látkovými, keramickými nebo skleněnými komponenty. Do keramického květináčku e dá lehce naaranžovat téměř cokoliv. Pak je stačí jen vhodně rozmístit.

Malé zimní ozdůbky na stromky

Určitě najdete na své zahradě malé keříky nebo stromečky. Ozdobte si je, budou hned vypadat veseleji. Pokud si seženete tvarovací hmotu, kterou není potřeba ani vypalovat, můžete si takové ozdobičky vyrobit i sami. Z tvarovací hmoty vykrojte libovolné tvary a ty pak buď nabarvěte, nebo potiskněte razítky. Nahoru nezapomeňte udělat dírku, aby se ozdůbkami dala protáhnout šňůrka nebo mašlička. Zaměřte se na zimní motivy nebo barvy a máte hotovo. Pak už je stačí jen pověsit.
malý hladoví ptáček – nakrmte ho
Když už budete u zdobení venkovních stromečků, nezapomeňte ani na ptáčky. Krmítko pro sýkorky a ostatní drobné ptáčky si také můžete vyrobit sami doma a to jen za pár minut. Stačit vám bude například obyčejný kokosový ořech. Tedy samozřejmě jen jeho skořápka. Pro lepší vytvoření dírek do tvrdé skořápky kokosového ořechu, použijte vrtačku. Neuděláte si tak doma ani moc velký nepořádek. Pomocí dírek naznačte, kde chcete mít vchod do krmítka a skořápku pak vyloupnete. Nahoru přidejte ještě dírku pomocí, které krmítko pak můžete zavěsit.
Užijte si zimu i na své zahradě.

3/5 - (1 vote)