Výbavička pro miminko bez zbytečností

Když žena otěhotní, většinou se s radostným očekáváním těší na své miminko a neřeší, co kupovat k péči o miminko. Tyto myšlenky ale velice rychle přijdou a především novorodiče často bojují v tom, vyznat se v potřebných věcech a ve věcech, které jsou zbytečné. Co si tedy opravdu pořídit a co počká?
Výbavičku si vlastně můžete rozdělit na dvě části, na ty věci, které budete potřebovat od začátku a na věci, které můžete dokoupit v případě potřeby po porodu.

  1. Věci, které budete potřebovat hned po porodu

Po příchodu z porodnice budete potřebovat jen málo věcí, bez kterých se neobejdete. Tak třeba dostatek kojeneckého oblečení pro miminko, dostatek plen pro miminko, základní kosmetiku pro miminko (ochranný krém na zadeček, mycí emulzi), vaničku na koupání miminka, líh k ošetření pupíku, kočárek či nosítko a autosedačku. Základem je samozřejmě i postýlka, avšak ta není vždy nutná, děti totiž často vyžadují spánek s rodiči a spousta rodičů jim to dopřeje. Většina rodičů však postýlku doma má, využitou třeba jako prostor pro hraní dítka, když si chtějí dát sprchu, nebo se najíst a miminko zrovna nespí (ne všechny děti spí většinu dne a především u maminek po porodu jsou velké nároky na hygienu).žena s miminkem

  1. Co možná budete potřebovat

A jsou věci, které budete potřebovat jen možná a není nutné je mít doma dopředu. Mezi tyto věci patří třeba odsávačka mateřského mléka, ohřívačka lahví, samotné lahve a umělé mléko, které budete potřebovat opravdu až v době, kdy kojení nepůjde. Stejně tak je zbytečné mít doma dudlíky a jiná šidítka. Všechny tyto věci můžete koupit kdykoli v lékárně či v drogerii, jakmile budou potřeba, opravdu není nutné je kupovat všechny před porodem. Spoustu věcí totiž ani nevyužijete, například pokud budete kojit tak vám lahve a umělé mléko budou k ničemu. Nebojte se zeptat svých kamarádek, jaké věci nevyužily a jaké se jim naopak hodily.

zijesjenjednou.cz