Žiješ jen jednou

Vlastní bydlení

Do našeho vysněného světa samozřejmě patří samostatnost, která spočívá ve vlastním bydlení, kde můžeme vyjádřit svoji osobnost. Všechno uvnitř vybudovat tak, abychom zde byli šťastni a spokojeni, abychom se sem rádi vraceli. To je zkrátka náš domov. Pravdou je, že pak se ještě rozdělujeme na ty, kteří touží bydlet v prostorech, které budou vlastnit. Touží po vlastní domečku, chatičce, po něčem, co jim dává skutečnou svobodu. Jenomže dnešní doma moc nepřeje realitnímu trhu. Hypotéční úvěry již není možné tak snadno získat a bohužel i nemovitosti svojí hodnotou stoupají výš. Přesto není třeba se snu vzdávat, můžeme jen přehodnotit nějaké naše představy.

karavana

Bungalov, dřevostavba, mobilheim – zkrátka mobilní domek

V dnešní době opět získávají na oblibě dřevostavby. Než začnete kroutit hlavou, že je to jak kočovný život, který byl kdysi dávno běžný na dvou kolech, zřejmě nevíte nic o moderní technologii. Jednopodlažní mobilní dřevostavby celoroční umožňují daleko více, než jen bydlení bez schodů. Což ale na druhou stranu je skvělé řešení pro starší páry, kteří nejen, že splnily svoji výchovnou funkci, ale zároveň je nějakým způsobem omezuje mobilita. Pak samozřejmě je to skvělé řešení i pro ty, co nechtějí do zmíněných schodů chodit a překonávat nějaké výškové rozdíly. Na druhou stranu se dělají mobilní dřevostavby i pro rodiny s dětmi, záleží na samotných požadavcích.

interiér

Stačí pozemek a přípojky

To jsou dvě hlavní věci, které budou potřeba, a bydlet se dá pak vskutku velmi rychle. Dokonce nemusíme shánět ani materiál, jelikož naše bydlení přijede rovnou za námi a to klidně kamkoliv. Navíc budeme rozhodně překvapeni úsporou v domácnosti. Mobilní dům totiž poskytne úplně všechno potřebné, stejně tak jako klasická stavba, ale náklady na provoz jsou podstatně menší. Samozřejmě další výhodou je, že není třeba žádná základní deska, ačkoliv terén, je třeba trochu upravit, nicméně s tím nám vždy poradí odborníci. Nebylo nikdy snadnější bydlet tak rychle a to dříve, než sousedi, kteří se pustili do stavby klasického domu.

5/5 - (2 votes)