Vánoční dekorace pro váš domov

  • Původ vánoční barevné trikolory

Vánoční barvy, které jsou každoročně pokládány za tradiční, jsou určeny už dávno – jsou to zlatá, zelená a červená barva. Ptáte se, proč právě tyto barvy? Inu, má to spojitost s křesťanství.

Jak ve středověku všechno, i barvy sloužily jako symboly: červená pro krev Ježíše Nazaretského řečeného Krista, zelená představuje věčnost jeho života a také věčnost jeho obětování se za lid, a zlatá barva má představovat dary, které byly Ježíšovi doneseny v den jeho narození do Betléma.
vánoční koule a světýlka

  • Barevné kombinace

Ne vždycky se dají kombinovat, proto se k nim hledají takové barvy, které doplní tu tradiční nudu. Před dvěma lety byl hit fialové a černé barvy, a my musíme uznat, že tento hit měl něco do sebe. Tradiční červená se zlatou barvou dohromady, to tu bylo před pěti lety.

Loni byla in stříbrná barva v kombinaci s fialovou nebo modrou. Jak je to letos? Vlastně záleží jenom na vás. Letošním trendem je totiž to, neřídit se trendy, které vidíte v reklamách. Ideálem letošních Vánoc je, jít proti všem, kteří vám vnucují nějaké tradice a nějaké reklamy, které tvrdí, že bez této konkrétní barvy na bytových doplňcích se letošní vánoce vůbec neobejdete.
skleněná ozdoba stromečku

  • Loňské barvy

Loni byly hitem například právě fialové barvy doplněné bílou. Také vešly do módy měděné odstíny, a to hlavně v Německu. Loni se začalo mluvit o pastelových odstínech. Vánoční dekorace ze strany floristů by letos mohly být černobílé, ty jsou ale určené do ultramoderních minimalistických designových bytů, nikoli do útulného domu, který je plný dětí a domácí pohody.

  • Byt jako celek

Nejsou tak důležité vánoční barvy jako to, sladit celý interiér, tedy vybrat právě ty doplňky, které by rozzářily váš dům či byt a hodily se právě do toho vašeho. Ideálnem letošních svátků vánočních je najít stromeček a ozdoby, ale také jiné dekorace, které by se celkově hodily a zapadly už do těch dekorací, které máte doma.

  • Nejenom barvy

Letos také nejde jenom o barevné sladění, ale i o to, že se letos vrací po dlouhých letech trend skleněných rukodělných baněk. Skleněné ozdoby se znova vracejí do hry a přidávají se do rodinných tradic.
červená mašle na stromě
Avšak kromě skla se vrací také ozdoby, jako jsou například perníčky pověšené na stromech, stejně jako slaměné nebo přírodní ozdoby. Například látkové ozdoby jsou letos znova velmi v kurzu, zvlášť pokud máte domácího mazlíčka, právě látkové ozdoby oceníte.

Vánoční dekorace pro váš domov
5 (100%)2

zijesjenjednou.cz