Tovární atmosféra

Pro ty, kteří se snaží mít vše co nejoriginálnější, je možná vhodný industriální styl bydlení. Je to velice zajímavá záležitost a rozhodně ji nemá doma každý. Ne každý má totiž tu odvahu, aby si zařídil svůj byt doslova jako starou fabriku.
tovární hala

o   Nejdůležitější je zachování co největšího otevřeného prostoru, který neoddělují příčky. To by nám místnosti zmenšovalo.
Jistě už každý z nás tovární haly někdy viděl, a tak ví, že jsou to opravdu prostorné objekty.Zeď může být dekorována hrubým omítnutím. Nebo můžeme nechat vykukovat cihly.
·        Jako v každé správné továrně i zde budou muset být různé trubky.
·        Ať už mají nebo nemají nějakou funkci.
·        Pro zvýšení efektu je dobré je natřít nějakou kontrastní barvou.
Do takového bytu se pochopitelně nehodí uhlazený nábytek s květinovými potahy. Je potřeba sehnat kovové židličky.

Byt jako originál

I přesto, že se většinou dřevo a kov dobře snášejí, tady s dřevěnými skříněmi nepochodíte. Plechové skříně, které jsou velice podobné těm továrním, se dají sehnat bez větších problémů.
o   Na co musíte rozhodně zapomenout, jsou obrazy na stěnách.
o   Možná by nejméně tento styl narušoval nějaký kubistický nebo abstraktní malíř, ale je tu lepší řešení.
o   V každé tovární hale byly různé cedule s nápisy.
spadlá cedule

Musím uznat, že industriální styl bydlení má něco do sebe. Na první pohled se možná zdá, že je tu vše tak trochu neuspořádané a zpřeházené. Na ten druhý už se vše jeví jinak. Na druhou stranu, proč bychom měli mít všichni své byty jako uniformy, které jsou jedna jako druhá? Pokud si byt zařídíme s velkou fantazií, určitě v něm budeme spokojenější. A ještě jednu nespornou výhodu má tento styl. Pokud něco nestihnete uklidit, nebo máte trochu nepořádnější děti, bude to vždy vypadat, jako by tam ten nepořádek patřil. Jen se to nesmí přehnat.

Tovární atmosféra
4 (80%)3

zijesjenjednou.cz