Žiješ jen jednou

Terasa by u domu chybět neměla!

Stavíte dům? V tom případě dobře zvažte, zda by se vám nevyplatilo, kdybyste svou stavbu rozšířili navíc i o praktickou terasu. Jedná se o prostor, který je dokonale propojený s domem, a přitom je pod širým nebem, anebo minimálně na čerstvém vzduchu v případě, kdy se rozhodnete pro jeho zastřešení. Navíc, i zastřešení může být trvalé anebo takové, které budete moci stahovat a napínat dle potřeby. A pokud plánujete u svého domu bazén, pak vám taková terasa přijde několikrát vhod.dubové desky.jpg
Můžete ji vyrobit z mnoha různých materiálů, ať už bude její povrch pouze provizorní betonový, opatřený dlažbou anebo vyrobený ze dřeva. Právě dřevo má mnoho skvělých předností, jelikož se jedná o přírodní materiál, který skvěle vypadá, a to jak ve spojení s klasickým anebo historickým provedením stavby, tak ve spojení s moderním pojetím. Navíc je spolehlivé a na dotek teplé. A nelze zapomínat ani na jeho příznivou pořizovací cenu.
Jestliže se rozhodnete využít terasová prkna https://www.rhobchod.cz/terasova-prkna.html, můžete vybírat z mnoha druhů dřeva, od domácích druhů dřevin až po tropické materiály.
Právě tropické dřeviny jsou aktuálně velice módní, ovšem jejich výhody jsou diskutabilní. Jednoznačně se jedná o kvalitní velmi tvrdé dřevo, ovšem je otázkou, jak dlouho si své přednosti dokáže udržet. Vzhledem k tomu, že pochází z dřevin navyklých na velmi teplé a velice vlhké klima, může být pro něj změna prostředí naprosto klíčovým problémem. V našich podmínkách tropické dřevo vysychá, praská a kroutí se vlivem suchého léta a mrazivé zimy. Pakliže hledáte taková prkna, která budou držet svůj tvar a mnoho vydrží, pak sáhněte po našich domácích evropských anebo sibiřských dřevinách jako je sibiřský modřín anebo severská borovice.pohled na prkna z boku.jpg
A když už jsme u kvalitních materiálů, pak nesmíte zapomenout ani na nerezové speciální vruty a dobrou povrchovou úpravu.
Ovšem když práci svěříte odborníkům, nebudete muset na nic myslet a výsledek bude dokonalý!