Světová města módy

Jsou čtyři světové strany – sever, jih, západ a východ. Jsou čtyři druhy temperamentu – cholerik, melancholik, sangvinik a flegmatik. Jsou čtyři živly země – oheň, země, vzduch a voda. A jsou čtyři hlavní světová města módy:

new york

·         New York
·         Londýn
·         Paříž
·         Milán
 
Jedná se nejvýznamnější události pro všechny lidi, kteří se v oblasti módy pohybují. Módní návrháři, fotografové, modelky, redaktoři a samozřejmě lidé, pro které svět módy představuje lukrativní byznys. A pak potenciální zákazníci a především zákaznice, které chtějí být s novinkami konfrontovány co nejdříve. Jedná se o dobře situované ženy, které rozhodně nepočítají každou korunu.
 
 milán

Hladovění a drogy

Ještě donedávna platilo, že na módní molo patří krásné modelky. Slovo krásné je velmi relativní a subjektivní. Krásná žena je nepochybně štíhlá žena. Ale i štíhlá žena má mít určité křivky, což se nedalo říci o vyzáblých modelkách. Tyto dívky nezřídka trpí bulimií či anorexií. Každý jejich potravinový příjem je pečlivě hlídán a není žádným tajemstvím, že dívkám bývají nabízeny drogy, jen proto, aby si udržely štíhlou postavu, protože drogy a jídlo si spolu zkrátka nerozumí. Kdo si představuje, že modelky mají záviděníhodný život, mýlí se. S modelkami rozhodně není zacházeno jako v rukavičkách. Celá řada manažerů, fotografů a návrhářů se k modelkám chová jako k živým věšákům na šaty. Nemluvě o samotě, kterou tyto dívky trpí, když jsou neustále na cestách.

londýn
 
 
Už nejen vyzáblé modelky
Trend anorektických modelek byl pro mnohé již nepřijatelný a proto se i na prestižních přehlídkových molech začali objevovat normální a plnoštíhlé ženy, které jistě znáte jako plus size modelky. Jejich obliba stoupá, protože se s nimi dokáže ztotožnit celá řada obyčejných žen, které trápí nějaké to kilo i víc navíc.
 
A byly to i prestižní přehlídková mola v New Yorku, která dokázala nabídnout prostor i modelkám. 

Světová města módy
3.5 (70%)4

zijesjenjednou.cz