Styl, který nekopíroval módu matek

Dobří návrháři musí umět zachytit ducha doby. Je potřeba začít tvořit v okamžiku, kdy se ve vzduchu začne něco tetelit. Éru krátkých sukní, dlouhých nohou, tenkých postav, chlapeckých sestřihů zosobnila modelka Twiggy, která se stala módní ikonou 60. let.
blondýna s květovaných šatech
Móda Mary Quantové představovala to, v čem jí samotné bylo dobře a to z ní udělalo autoritu na módním poli.V těchto letech sukně svých modelů ustřihne na šokující délku, vysoko nad kolena. A vymyslí pro ně název podle druhého slova názvu kultovního automobilu Morris Mini. 

V tuto dobu si otevře butik nazvaného Bazaar, ve kterém je klientela tvořena především z řad studentů a bohémy. Sama Mary nosí krátké sukně, ale zákaznice chtějí stále víc kratší. A tak samy udávají tón mladistvým šatům, které navrhuje a ve kterých se můžete volně pohybovat, běhat a skákat.

Minisukně!

O Bazaaru se brzo mezi mladými Londýňany vědělo a začal být hojně navštěvován. Jeho výloha zářila dekoracemi ve stylu pop-artu a  barevností. Uvnitř hrála současná muzika. Velký úspěch ji přinese model „šíleného pyžama“, který si oblékla na zahájení provozu butiku. Objeví se na stránkách renomovaného časopisu Harper´s Bazaar a Mary to ukáže cestu.
dívka u vody
Má ukončenou výtvarnou školu, ale není vyučená švadlena. Tak se do toho dá sama. Krejčovině se učí po večerech. Oblečení, které v té době vytvořila, dokázalo vystihnout trend, který byl tenkrát mezi mládeží. Představovaný jazzovými kluby, espresso bary a vinylovými deskami. Stála na začátku ohromné renezance v módě.
dívky ve žlutých šatech
Bazaar v Chelsea brzy přestal dostačovat, bylo nutné otevřít druhý a nakonec jich v Anglii bylo stopadesát. A více než dvakrát tolik po celém světě. Vyvážela do zemí od USA po Japonsko. Podařilo se jí rozehrát novou éru oblékání a přitom držet ceny na uzdě. Aby vyhovovaly především mladé klientele, která mívá poloprázdnou peněženku. Podpořit kult bezstarostného mládí.

zijesjenjednou.cz