Šperky, které je nutné vybírat pečlivě

Pokud se v nejbližší době chystáte ke koupi perel, je třeba v první řadě upozornit na fakt, že kvalitní šperky obecně, vybírejte zásadně v kamenných osvědčených obchodech, které mají tradici. Už to je velkou zárukou, že za svoje peníze dostanete prvotřídní zboží.
perlový náhrdelník

 

Mluvíme-li o mořských perlách pocházejících například z jižního Pacifiku, jsou k mání v různých velikostech, (od 9 do 12mm) a odstínech od bílé, přes krémovou, až po nažloutlou, která je nejvíce ceněna – obvykle kolem 10 000 Kč.  Mnoho specializovaných obchodů má tyto perly volně k výběru a zákazník si sám zvolí, kterou si popřípadě nechá vsadit do prstenu, náušnic, či jiného šperku. Má dokonce možnost nechat si upravit jejich barevný odstín.

 

Zajímáte-li se o klasickou perlovou šňůru, tak vám bude pravděpodobně nabídnuta základní varianta v jednořadém provedení, zvaná „princess“, v délce 45 cm. Jednotlivé perly jsou navlékány na hedvábnou nit a mezi každou kuličkou je vytvořen jeden uzlík. Ten zabraňuje vzájemné tření perel o sebe.  Konec šňůry tvoří kvalitní uzávěr.

Totéž platí pro variantu náramku, kde je ale třeba při jeho častějším nošení kontrolovat stav uzlíků, které mají tendenci se posouvat a povolovat. S tímto vám ale opět pomůže prodejce, který se postará jak o převázání, tak o případné vyčištění perel. Samozřejmostí při koupi perlových šperků je vystavení certifikátu pravosti.

 perla ve škebli

Při nákupu se vám jistě dostane spousta užitečných a zajímavých rad, jak perly nosit, a jakým způsobem se o ně starat, aby nejenom vám, ale i dalším generacím dělaly radost. Jedná se totiž produkt přírody, který byl ceněn už v dávných kulturách a vždy byl symbolem moci a hojnosti. Už tehdy je matky předávaly svým dcerám, a tak se dědily i po několik století. Ostatně perly zdobily i korunovační klenoty mnoha známých panovníků celého světa.  

 

Ohodnoťte příspěvek

zijesjenjednou.cz