Součástka, která má svou podstatnou roli

Každé roční období má svoje klady a mínusy. Kromě povinné výbavy, která se mimochodem v říjnu 2018 také zjednodušila, což může být následkem moderní technologie a rozvinutého průmyslu. Mnoho věcí si již totiž sami na silnici neopravíme, pak není důvod vozit náhradní s sebou. Přesto zimní období je poměrně dost zrádné a tak se vyplatí si přibalit nějaké věci navíc. Stačí sedm statečných pomocníků a hned se pojede lépe. Možná je dobré pouvažovat ještě o jednom doplňku, který není nutností, ale zvýší zase o stupínek hodnotu samotného vozu. Bude se jednat o homologované tažné zařízení, které se možná nebude využívat stále, přesto bude skvělým pomocníkem na cestách nebo při samotné dovolené. Stačí zapojit káru, karavan, valníček a bez problémů si s přídavným vozíkem automobil poradí.

přípojka

Zimní jízda bude v klidu a pohodě

Je vcelku přirozené, že každým rokem potrápí řidiče padající sníh, námraza, různé zkázy na silnicích, případně uvízlá auta v dopravní zácpě, díky ledovému sevření nebo závějím. Pravdou je a to bez velké diskuze, že kvalitní zimní pneumatiky jsou základem, ale pak si můžeme ještě naložit do kufru různé pomocníky.

  1. Skladnou lopatku

Některé se dělají i s teleskopickou tyčí, tak se nemusíme moc ohýbat, až bychom odhazovali sníh před koly. Mimochodem, není špatné si přibalit i rukavice, aby nám ruce nezábli.

karavan

  1. Návleky s hřeby

Že jste ještě něco takového nepotřebovali? Tak především je to dobré, když hrozí uklouznutí, ledový povrh a my potřebujeme roztlačit auto nebo občas jen vystoupit dá celkem také zabrat. Návleky se nazují na boty a je to.

  1. Powerbanku

Výborná věc, když má dostatečnou sílu nastartovat vůz s baterií, dobít telefon atd.

  1. Jídlo a pití

Není dobré se spoléhat na čerpací stanice nebo stánky s občerstvením, to si rozhodně vyzkoušeli řidiči, co stáli nedávno v koloně D1. Menší zásobu je dobré vždy vozit s sebou.

  1. Izotermická fólie

Ona samotná nijak nezahřeje, ale odráží lidské teplo. Pak se hodí v době uvíznutí před prochladnutím. Podle aktuální vyhlášky bychom ji měli mít v lékárničce, případně je lze dokoupit například v lékárnách.

  1. Řetězy

Není řetěz jako řetěz, jsou různé rozměry a ty mohou pěkně potrápit. Je dobré si vše zkontrolovat, než je vůbec uložíme do kufru.

  1. Lano

Klasické, samozřejmě tažné lano se vždy hodí. Pro vytažení ze závěje nebo pomoc jinému řidiči, který uvízl. Nejkvalitnější je kinetické lano a s odpovídající délkou.
Tak a teď jen dobrou náladu, trpělivost a pozornost. Můžeme vyjet.

Součástka, která má svou podstatnou roli
2.8 (55%)4

zijesjenjednou.cz