Snazší a ekonomičtější přeprava zboží

Říká se, že všechno souvisí se vším. V mnoha ohledech je to dozajista pravda. I když jsou ty souvislosti někdy na první pohled trochu podivné. Pokud bychom řekli, že spolu souvisí rozvoj výpočetní techniky a nákladní dopravy, pak to opravdu vypadá trochu zvláštně. A přeci je to docela logické.

  • Díky tomu, že se dnes dá téměř vše (tedy i nakupování) vyřídit internetovou cestou, zvýšil se i počet online obchodů a tím pádem se zvedl počet dopravců.
  • Je tedy zapotřebí využít doslova každého koutku všech dopravních prostředků.

    • V tom jsou velkým pomocníkem přepravní palety.

Vzhledem k tomu, že je jejich variabilita skutečně velká, dá se s úspěchem říci, že není druh zboží, který by svou přepravku nenašel.

  • Nejčastěji používané jsou takzvané Euro palety Paletymorava.

Díky tomu, že jsou jejich rozměry i další vlastnosti ošetřené mezinárodními normami, mohou cestovat doslova po celém světě a není nutné je vracet zpět k původnímu majiteli. Pokud se EURO PALETA poškodí, pak je nutné opravit ji pouze v certifikované dílně. Tam se také označí, že k opravě došlo. Z označení bude také jasné, kde oprava proběhla.

Úspora místa i financí

Veškeré používané palety se většinou vyznačují tím, že se dají stohovat. Tím pádem se uspoří místo nejen v dopravních prostředcích, ale také ve skladovacích prostorách. Stohovat se dají dokonce i robustní GITTERBOXY. Manipulace s nimi je možná pomocí vysokozdvižného nebo nízkozdvižného vozíku.euro palety

  • Jestliže není možné použít žádnou běžně vyráběnou paletu, pak může výrobce zkonstruovat žádaný počet kusů přesně na míru.
  • V tom případě postačí, pokud zákazník sdělí své požadavky a dodá návrh.

Výrobce zkonstruuje jednu paletu a po vyzkoušení v praxi se může přistoupit k výrobě zbylých kusů. U atypických palet je ale nutné se předem domluvit s výkupnou, jestli bude výkup možný.

zijesjenjednou.cz