Žiješ jen jednou

S internetem jsme si blíže

Spojuje lidi. Dokonce spojuje lidi tak dobře, že někdy i plnohodnotně nahradí lidský kontakt. Tedy ne dlouhodobě, ale nějaký ten pátek se dá vyžít jenom s internetem a nějakým tím počítačem. Samozřejmě o společenských důsledcích takovéto náhražky můžeme hojně diskutovat. Mělo nás to všechno tak nějak spojit, měli jsme si být blíž. Člověk, který právě sedí někde v Chile se mohl bavit s člověkem v Rusku, aniž by překročil práh svého domu. Něco před tím tak nemyslitelného je nyní dnes skoro běžné. Není to dlouho jenom text, je to i obraz i zvuk. V několika letech jsme předčili očekávání tisíce generací před námi. Co nás však může čekat při dalším pronikání internetu a technologií do našich životů?

muž u pc

a) Postupné odloučení citlivějších jedinců

Dejme tomu, že zrovna nevynikáte ve společenské konverzaci a rádi jste sami doma. Samozřejmě, člověk je tvor společenský a proto také tíhnete i k tomu jinému lidskému kontaktu. Ovšem vyjít ven někde na party nebo do klubu, byť s přáteli, je pro vás nesmírně těžké. S internetem nemusíte podstupovat nic takového mučivého a můžete si vychutnat cizí hlas nebo i jenom text z pohodlí vašeho domova. Instantní zadostiučinění.

b) Závislost

Na technologiích, internetu a na pocitech, které máme z technologie, vzniká závislost. To je fakt, který byl mnohokrát dokázán. Samozřejmě taková závislost se buduje mnoha způsoby. Ovšem problémem je fakt, že lidé nedokáží dostatečně dobře navazovat pevné společenské vazby, které by využili v reálném životě. Všechno je tak nějak nezávislé a na síti, trochu nereálné. To nám ostatně může i vyhovovat. Časem ale přijdeme na to, že to tak nějak všechno není skutečné.

práce na tabletu a pc

Kdo by to byl řekl, že nás takové technologie, které nás měly sblížit, nakonec tak moc oddálí? To nepředpověděl skutečně nikdo. Ovšem zatím největším důkazem toho všeho je, že se tak nějak stáváme méně citelnější a více se zaměřujeme do světa internetu, který hraje čím dál větší roli v životě každého z nás. je ostatně dobrým zdrojem informací, pokud se chcete dozvědět mnohem více i o komerčních využitích internetu.

3/5 - (1 vote)