Peníze a úroky

.


Z čeho máme úroky?
Úroky můžeme mít z několika věcí. Například pokud používáme kreditní karty a nesplácíme je v bezúročném období. V tomto případě se nám počítají na měsíční bázi a vidíme je ve výpisu ze své kreditní karty. Pokud máme více karet, tak platíme více a více úroků. Jediná obrana v tomto případě je splácet vše v bezúročném období. Další variantou, jak platíme úroky je půjčka. Z půjčky je platíme také a záleží v samozřejmě na tom, jakou úrokovou sazbu na půjčce máme. Stejné je to v případě nákupu zboží na splátky.
kalkulačka a pero 
Jak nám úroky ukrajují naše peníze?
Úroky nám mohou velice hodně zamíchat rodinným rozpočtem. Částka, kterou díky těmto úrokům ukrajujeme z rozpočtu může být opravdu velká. Hlavně, pokud máme kreditní karty. Vždy dávejte pozor na to, aby se nestala situace, že půlku vašich vydělaných peněz budete muset dávat na úrok a splátky. Podobná situace se stala mému kamarádovi, zkrátka měl půjčky a kreditní karty a myslel si, že je všechno v pořádku, neřešil to. Najednou se podrobněji podíval do výpisů a zjistil, že na úrocích platí měsíčně opravdu velkou částku. Měl velké limity na kreditních kartách a všechny skoro vyčerpané. Došel k závěru, že půlku své výplaty odvádí na splácení jen úroků. Jenže nic s tím nemohl dělat, protože peníze na doplacení neměl. Vyhazoval tedy svoje těžce vydělané peníze oknem a doufal, že to jednou splatí. Až po mém radě se rozhodl pro konsolidaci, což byla jediná správná volba. Díky ní totiž výrazně ušetřil na úrocích nejen na kreditních kartách, ale i na půjčkách, tedy mu z výplaty najdou zůstalo mnohem více peněz.
burzovní graf 
Pokud si berete nějaký úvěr, vždy se zajímejte o úroky a zjistěte si, jak vám zasáhnout do měsíčního rozpočtu. Stejnou proceduru udělejte v případě kreditní karet, které mají opravdu vysoký úrok a dobře si promyslete, jestli vám to stojí za komplikace. Aby vám peníze nemizely, tak můžete využít konsolidace a tím pádem výrazně ušetřit. Pokud se k tomuto kroku rozhodnete, neváhejte se obrátit na svého finančního poradce, který vám pomůže a často může vyjednat ještě výhodnější a lepší podmínky. Následně se dostanete do situace, kdy vám nebudou mizet peníze kvůli zbytečným úrokům.

.

Peníze a úroky
4.4 (88%)5
.

zijesjenjednou.cz