Žiješ jen jednou

Objevte a oslavujte s námi Světový den manželství

Určitě víte, že se slaví Mezinárodní den žen a Svátek matek. Méně známý je i Mezinárodní den mužů. Ale úplně v zapomnění zůstal nejspíše velmi milý a příjemný svátek, a to Světový den manželství https://www.girltime.cz/inspirace/ A právě tento svátek by se měl oslavovat.

Manželství není v současné době až tak moc oslavované tím spíše, že mladí lidé sňatky ve většině případů neuzavírají ani neuznávají. Říkají, že na to, aby partneři spolu žili, nepotřebují nějaký „papír“. Inu, názory na manželství se různí.
dvě růžová spojená srdce – láska

Ale pravdou zůstává, že akt uzavření manželství je skutečně jakási „svátost“. Také se tak nazývá uzavření církevního manželství. Je to příznačný název. Manželství by mělo být skutečně bráno za určitou svátost. Vždyť si dávají dva lidé slovo na celý život, který chtějí prožít bok po boku spolu. Bohužel v dnešní rychlé době, když už partneři manželství uzavřou, rychle se ho zprostí.

Dnešní mladí lidé nedokážou leckdy řešit krize a hned po prvním větším nedorozumění nemají ani snahu ho řešit a tvrdohlavě se rozvádějí. Manželství není jen růžová zahrada, ve které se budeme celé dny jen procházet a nacházet vše zalité zářícím sluncem. Manželství může být leckdy i pěkně zapeklité. A proto, když už v manželství žijeme, měli bychom se oba postarat o to, abychom žili v harmonii a měli se rádi. Nic nám nespadne do klína samo. I manželství je třeba „živit“, nejlépe láskou. Jakmile máme lásku, máme všechno. S láskou se žije mnohem lépe a snadněji než bez lásky. Vždyť i staré české přísloví říká, že láska hory přenáší. Něco na tom bude. Pokud máte partnera rádi, dokážete mu naslouchat a žít v symbióze. A vaše děti mají dobrý vklad do života, jestliže mají v rodičích ten správný vzor.
šťastný mladý pár – ženich a nevěsta

A proto, vysvětlujte vašim dětem pozvolna a nenásilně, co pro život znamená manželství a začněte Svátek manželství slavit i s vašimi ratolestmi.