Žiješ jen jednou

Měli by se mladí oblékat společensky? A od jakého věku?

Kdo je mladý duchem, je mladý i tělem, zákonitě. Ovšem je fakt, že ne v každém věku se hodí tepláky a tričko, byť proč by ne, že ano? Jsou tu dvě roviny.

Rovina A = dědo, vy na to máte věk, vy se oblékejte, jak chcete

Rovina B = starší člověk už by měl mít rozum a měl by se oblékat dle věku

muž ve fialovém saku sedící na lavičce v parku

U staršího člověka většinou převáží rovina B, tedy že společenský nátlak na staršího člověka je prostě tak velký, že se podvolí a vezme si společenský oděv, byť to starší člověk ani jako tlak nepociťuje, protože dříve byl tento tlak všudypřítomný, i u mladší generace. Dnes to ale chybí, z velké části, a mladí lidé se tak ocitají na jakémsi scestí, kdy jim celý život všichni říkají, že se můžou stát kýmkoliv a oblékat, jak chtějí, ale najednou narazí na společenské normy a pravidla, která od nich očekávají jistou míru společenské třídy. A navíc se k tomu všemu oblečení pro mladé muže https://www.onlinechlap.cz/moda-a-styl/ neustále mění.

muž ve vzorované košili na bílém pozadí s kšandami

A teď co?

Mladý člověk to nemá v dnešním světě jednoduché. Příliš mnoho informací, příliš mnoho vlivů a příliš mnoho možností. Bezesporu jsou tu také dvě roviny. Pokud bychom měli poradit mladému člověku jedno, tak ať si s tím zbytečně neláme hlavu. Ale je bezesporu fakt, že neustále je tu ten společenský tlak a vlastní individuální pohnutka k určitému druhu oblékání.

Rovina A = už nikdy nebudu mladší, obléknu se tak, jak chci, pak nebudu moci

Rovina B = už jsem dostatečně starý na to, abych věděl, jak se oblékat

Zdánlivé řešení? Dnes se člověk může obléci pěkně a zároveň pohodlně, je to jenom o tom udělat si ten čas, dát si tu práci a zajít do obchodu, porozhlédnout se a nakoupit to, co se hodí. Některé kousky oblečení je lepší nechat doma, třeba ty tepláky by se mohly na oslavách omezit. Ale zase na jednu srandu, pokud jdete někde do knajpy na kraj města, tak tam opravdu na oděv brát ohledy nemusíte. Takže odlišujte událost a situaci a jinak si dělejte, co jen chcete. Hlavně se neohlížejte na druhé, vždycky někoho pohoršíte.