Líčení s kontaktními čočkami

Máte problém s líčením se, když si berete kontaktní čočky? Jak si malujete oči, před nebo po nasazení čoček? Nezáleží na tom, jestli nosíte denní nebo měsíční kontaktní čočky, když dodržíte několik bodů, jak se správně s čočkami líčit, jistě uvidíte, že není čeho se bát. Většina kosmetických přípravků je cílena na citlivou pokožku a vědci, kteří tyto výrobky testují, s naší citlivostí počítají. Není tedy možné, abyste nenašla tu správnou kosmetiku právě pro vás, a´t už vás trápí zarudlé oči, svědění kůže, pálení nebo cokoli jiného.
líčení očí
Jaké jsou rady pro líčení se s kontaktními čočkami? Zeptali jsme se odborníků přes líčení, ale také žen, které se s čočkami líčí denně.

–          Nejprve si nasaďte kontaktní čočky do očí, až potom vytahujte líčidla
Aplikace čoček před líčením zamezí rozmazání očních stínů, linek, maskary, ale také make-upu okolo očí. Navíc na sebe při líčení mnohem lépe uvidíte. Navíc, kdybyste pracovala obráceně, je velká pravděpodobnost, že si podráždíte rohovku nebo si nanesete omylem make-up, stíny, linku či řasenku do oka.

–          Nenanášejte linku na vnitřní stranu víček
Nesmí nastat situace, kdy by se vám omylem dostaly do očí kousky make-upu nebo jiného líčení. Mohly by se totiž zachytit i na čočkách, čímž by mohlo vzniknout nejenom podráždění očí, ale také poškození samotné kontaktní čočky. Nejlépe je vyhnout se líčení těsné blízkosti očí, jako je například vodní linka spodního víčka. Také se nedoporučuje nanášet řasenku až ke kořínkům.

–          Nepoužívejte stará líčidla
Pokud používáte nějaké přípravky u očí dlouho, zbavte se jich. Jsou přenašeči nejrůznějších bakterií, které by se vám při nejmenší chybě mohly dostat do očí, které jsou díky čočkám o to citlivější. Nezapomínejte, že i líčidla mají expirační dobu.
oční čočky
–          Nezapomeňte se odličovat
Tato rada není určena pouze nositelům kontaktních čoček, ale úplně všem, kteří používají líčení a make-up. Všechno malování je třeba před usnutím odstranit, protože během spánku by mohly úlomky řasenky či třpytky z očních stínů dostat do očí a pod čočky, což by mohlo způsobit nejenom podráždění očí, ale také jejich zánět.

Líčení s kontaktními čočkami
3 (60%)2

zijesjenjednou.cz