Lepicí pásky s potiskem se vyrábí dvěma způsoby

Flexotisk

Flexotisk neboli svrchní potisk se provádí na flexotiskařských strojích přímo na povrchu materiálu a jeho předností je, že lze vyrábět již malé počty lepicích pásek s potiskem. Je nejvyužívanějším způsobem, neboť lze objednávat jakékoli počty kusů, přičemž dodací lhůty jsou velice krátké, v řádu několika dnů.
Základem výroby je příprava tzv. štočku a s jeho pomocí se přímo nanáší na vrchní vrstvu fólie. Nevýhodou je kontakt potištěné fólie s lepicí vrstvou, čímž se snižuje trvanlivost potisku na dobu přibližně 6 měsíců.

páska

Sendvičový potisk

Jestliže vám záleží na trvanlivosti potisku, sáhněte po tzv. sandwich print. Samotný název napovídá, že jde o speciální technologický postup, kdy se tisková vrstva nanáší mezi lepidlo a ochrannou https://www.podnikatel.cz/clanky/ochranna-znamka-a-logo-jsou-pristupne-i-pro-osvc/ fólii. Nejprve je na polypropylenový materiál fólie nanese potisk a teprve poté akrylátová, případně hotmeltová lepicí vrstvička. Lepidlo může být tiché anebo slyšitelné, na přání zákazníka.
Výhodou tohoto postupu je neomezená volba barev, lze tedy vytvářet grafické návrhy takřka ve fotografické kvalitě. Zákazník má pak na stole dokonalý způsob reklamy a je známo, že právě krycí pásky na obalech odesílaného zboží jsou jedním z nejúčinnějších reklamních triků na našem trhu.

bezpečnostní páska

Výsledná cena takto vyráběného tisku se snižuje v důsledku značných výrobních kapacit na plně automatických linkách, kde se pracuje s rolemi o šířích 120 a 60 cm, které se na závěr celého procesu seřezávají na potřebný rozměr pásek.
Tato technologie je ideální pro odběr více kusů, vzhledem k tomu, že přípravné práce jsou zdlouhavější, než u jednoduchých postupů tzv. vrchního tisku. To se může jevit jako nevýhoda, či úskalí, neboť se zakázky vyplácí teprve od počtu odebraných kusů 450. Zákazníky tedy bývají především velkoodběratelé, kteří vykazují spotřebu přibližně 1000 pásek ročně.

Lepicí pásky s potiskem se vyrábí dvěma způsoby
4 (80%)4

zijesjenjednou.cz