Kurz sebeovládání pro cholerické povahy

Problém s agresí a kurz k jeho zvládání inspiroval i slavný stejnojmenný film s Adamem Sandlerem a Jackem Nicholsonem, nebo například seriál, jehož hlavní roli měl Charlie Sheen, jenž byl svými násilnými konflikty proslulý.
křicící muž
Co je podstatou kurzu sebeovládání?
Zvládnout vlastní kontrolu nad vztekem. Záchvaty vzteku mohou být impulzivní, vyvolané malou věcí, detailem, který by vás za normálních okolností vůbec nevytrhl. Návaly vzteku mohou mít nejrůznější typy lidí, ženy jako muži, řidiči kamionů jako právníci, lékaři stejně jako instalatéři.

Nesejde na tom, na jaké jste pozici, jaké máte vzdělání. Avšak je pravda, že více než tři čtvrtiny případů lidí s nezvladatelnými návaly vzteku jsou muži ve věku mezi pětatřiceti až padesáti lety.

Kdy a jak se do kurzu sebeovládání dostanete?
–          Jen asi polovina pacientů přichází sama na naléhání rodiny či okolí
–          Pouze jedno procento případů přijde na kurz z vlastní vůle s tím, že má problém
–          Polovina lidí přichází, protože jim to nařídil soud

I slavné osobnosti měly soudem nařízený kurz sebeovládání
–          Justin Bieber (protože házel vajíčka s přáteli na sousedův dům)
–          Naomi Cambell (hodila po svém asistentovi mobilní telefon)
–          Kanye West (fyzicky napadl tři fotografy, kteří v noci křišeli jeho jméno pod jeho okny)
–          Sean Penn (rovněž napadl paparazzi, kteří ho sledovali na soukromém pozemku)

Nekontrolovaný vztek vede k hádkám, hádky k bitkám, fyzické napadení klidně k pobytu ve vězení. V Kalifornii jsou kurzy sebeovládání stále populárnější. Je to způsobeno tím, že celá Kalifornie se svým středem v San Franciscu a v Los Angeles mají největší počet hrubých násilí.
vzteklý chlap
Jedná se o města s nejvyšší zločinností, protože se zde střetávají největší sociální rozdíly mezi bohatou a chudou vrstvou. Lidi jezdí do těchto měst, aby našli úspěch a bohatství, proto jsou ochotni jít i přes mrtvoly, aby dosáhli svého. S tím souvisí velmi nízký práh tolerance vůči jakémukoli násilí. Ovládání vzteku je v Kalifornii velký byznys.

Kurz sebeovládání pro cholerické povahy
4 (80%)4

zijesjenjednou.cz