Žiješ jen jednou

Které jsou nejprodávanější náhradní díly a příslušenství na trampolínu

Náhradní odrazové plochy – pamatujte na to, že trampolína je nářadí velmi namáhané dynamickými rázy, a že se tudíž může poškodit doslova cokoli, včetně plochy na skákání. Ta je zhotovena z kvalitního polypropylenového vlákna Mesh, odolného vůči UV záření a vlhkosti. Velmi důležité je zjistit kompatibilitu výrobku s vaším nářadím, zvláště průměr (průměry trampolíny a samotné odrazové plochy se liší) a počet ok pro uchycení obvodových pružin.silueta skákajících dětí
Zahradní domek – trampolína jako zahradní domek pro děti? Proč ne! S tímto nápadem přišli lidé již před několika lety, kdy se na trhu objevily vůbec první výrobky tohoto typu. Šlo o stanové konstrukce ve tvaru kupole, které se vztyčují na odrazové ploše velmi jednoduše pomocí pružných laminátových prutů. Dnes se sortiment rozšířil i o další tvary mnohoúhelníků s okénky, které napodobují tvar domečku, což je atraktivní prostor pro hraní vašich dětí. Ceny těchto stanů jsou mnohem nižší, než plátěných přístřešků pro outdoorové pobyty, přesto lze pod nimi trávit i noc, a to i za nepřízně počasí.
Ochranná síť – je velmi důležitým prvkem každého nářadí, kde se pohybují děti a lidé, kteří jej využívají pouze pro rekreační účely. Síť brání pádu mimo dopadovou plochu, je ukotvena k základní konstrukci kovovými trubkami a jak sítě, tak i trubky patří do běžného sortimentu náhradních dílů na trampolínu.
Kryt pružin – obvodové pružiny mohou představovat riziko nebezpečného úrazu. Pokud by se mezi ně zaklínila noha při dopadu, může dojít ke zlomeninám, vyžadujícím dlouhý léčebný proces. Kryt pružin je zhotoven z PVC a je dalším komponentem na seznamu náhradních dílů, doporučuje se jeho výměna vždy při protržení nebo jiném opotřebení.skákání
Pružiny – některé obchody nabízí i náhradní pružiny, ty sice nebývají tak často poškozovány, ale může dojít po záruční době k únavě materiálu a různým defektům, jako je ztráta pružnosti, praskliny nebo deformace. Opět je důležité zjistit správnou velikost a také dostupnost tohoto náhradního dílu.