Žiješ jen jednou

Klidné ubytování ve městě Loket

Malebné ubytování v městečku Loket nabízí pension Ulrika. Pension má celkem šestnáct pokojů vybavených toaletou a koupelnou. Pension s netradiční recepci. Hosté se dostanou do pensionu pomocí zapůjčených klíčů. Je to pěkné ubytování uprostřed města s italskou restaurací pizzeria Marconi. Jsou tu jedinečné italské pokrmy, káva a víno. K ubytování je možnost kontinentálních snídaní. Ubytování Loket a okolí v Pensionu Ulrika.cz nabízí zázemí a komfort. V letním období turisté sjíždí řeku Ohře na raftech. Je to skvělí zážitek, jak si užít dobrodružství. Jedinečná příležitost pro cykloturistiku.
kolonáda v Karlových Varech

Dominantou města je hrad Loket tyčící nad řekou Ohře. Je to jedinečná gotická památka s románskými prvky. Hrad zaujme na první pohled při příjezdu do města. Pobývali zde významní panovníci, jako byla Eliška Přemyslovna s dětmi a Janem Lucemburským. Děti zde byli vězněni a Eliška zbavena práva na jejich výchovu. Byla vyhnána do Mělníka. Dalšími, co pobývali na hradě, byli Karel IV. a Václav IV. Některé části hradu byli přistavěny. Markrabství, hejtmanství a vězení. Jiné na druhou stranu zanikly nádvorní křídlo, kuchyňský dům a skalní světnice.
lesní krajina

Markrabství v dnešní době slouží jako muzeum porcelánu, které je možno vidět. Nejkrásnější výhled je z věže čtvercového půdorysu. Je vysoká dvacet šest metrů. Dalšími památky ve městě jsou Sloup Nejsvětější Trojice, městská radnice, Kostel svatého Václava, Černá věž a socha Johanna Wolfganga Goetha. Město je obklopené Slavkovským lesem, který je chráněnou krajinnou rezervací. V okolí jsou Karlovy Vary. Lázeňské město plné památek a odpočinku v jednom. Můžeme tu vidět Tržní kolonádu, Mlýnskou kolonádu, vřídlo, rozhlednu Dianu, vyhlídkové místo Jelení skok. Několik kostelů a zámeckou věž. Každý si tu najde to pravé pro sebe. Zabaví se i děti v zábavných parcích.

5/5 - (1 vote)