Každoroční styl – předsevzetí

Uzavíráte sami se sebou dohodu, že začátkem každého roku se v něčem polepšíte a vzdáte se naopak toho, co vám neprospívá?

Nápad je to sice hezký, rovněž jako vaše uvědomění, že děláte něco v životě špatně a toužíte to změnit. Ovšem zrealizovat takový plán není jen tak a mnohdy se stává, že od našeho přesvědčení upustíme už po několika týdnech.
váha s jablkem a metrem

Proč čekat až na nový rok?

Jestli toužíte po změně životního stylu, který se vám nelíbí, nemusíte čekat na to, až vám to konec roku připomene.

Udělat něco prospěšného pro vaše zdraví, krásu nebo duševní pohodu, můžete přece kterýkoliv den v průběhu roku. Důležitější je totiž uvědomit si, že to chcete udělat okamžitě a z vaší osobní vůle.

Každé předsevzetí nás svazuje

Mnoho lidí si dává slib k novému začátku – už jen ze samotného zvyku, který je pro nový rok typický. Svým způsobem se do toho přinutí, co má pak za následek skutečnost, že u jejich nového režimu nevydrží.

Dělat něco s myšlenkou, že to musíte, nikdy nebude mít tak pokročilé výsledky jako když si řeknete, že to uděláte rádi.
zapálená prskavka

Co si vlastně přát, aby se změnilo?

Váš celkový životní rytmus můžete změnit od základů nebo se jednoduše zbavit všeho, co pokládáte za překážku, a to duševně i fyzicky. To, co si lidi nejčastěji slibují je, že přestanou pít alkohol, kouřit, dopřejí si více odpočinku, klidu nebo stráví méně času na tolik závislém internetu a jeho sociálním vyžití.

Jen malé procento z nich však splní úkol, který byl zpočátku v plánu. Je to hlavně z toho důvodu, že mají málo motivace, odhodlání, nejsou dostatečně přesvědčeni o tom, že to chtějí a že je to správné. I díky tomu později od jejich předsevzetí upustí a nedotáhnou ho dokonce.

Ať už je váš důvod dávat si různé cíle do nového roku jakýkoliv, je vůbec dobré, že si v hloubi duše uvědomujete, že děláte něco špatně. A pokud to opravdu chcete změnit, nečekejte na nic, ale pusťte se do toho už dnes.

Každoroční styl – předsevzetí
4.8 (95%)4

zijesjenjednou.cz