Žiješ jen jednou

Je dobré mít vlastní doménu

Ptáte se možná, proč byste měli další peníze investovat do internetových stránek, respektive do domény. Možná nejste v oboru zběhlí a tak netušíte, k čemu to vlastně je dobré. Pojďme si tedy říct, proč doménu mít a proč v danou chvíli důvěřovat firmám, které vám web vytváří a doménu vám doporučují zaplatit.
•    Pokud si zaplatíte vlastní domény, máte jistotu, že vaši webovou adresu si lidé snadno zapamatují. Lidi si pamatujeme podle jména, auta si pamatujeme podle jména výrobce a jména modelu a stejně tak je to i s telefony. No a je jasné, že vzhledem ke zvykům lidí je dobré, aby měli možnost si zapamatovat webové stránky také podle názvu domény. Pokud vám vrtá hlavou, co to vlastně je, tak si dáme příklad. Například u nás v České republice jsou nejznámějšími domény stránek jako je třeba Seznam. České domény jsou tedy vždy označeny za tečkou zkratkou cz.
koncovky domén
•    Pokud si vás lidé najdou na webu, je to podobné, jako kdyby si vás našli doma. Vaše webové stránky, emaily, to všechno je podobné, jako váš dům, byt, schránka. Akorát ve virtuálním prostředí. V momentě tedy, kdy si někdo zapamatuje vaši adresu, respektive doménu, najde vás snadno. Může být nejen hostem na vašem webu, ale také budoucím zákazníkem.
•    Jednou z nejdůležitějších otázek, proč v této moderní době mít vlastní doménu, je, profesionální a důvěryhodná image firmy. Kdo nyní podniká a nemá webové stránky na vlastní doméně, ukazuje tím, že je v podstatě příliš spořivý a do svého byznysu dostatečně neinvestuje a nebo je totální amatér, který nemá ani ponětí, která na internetu bije. Doména na dva roky s koncovkou cz totiž může stát i dvě stě korun za rok. A jako totální amaterismus působí, pokud firma používá emailové adresy ve tvaru jméno zavináč cizí doména. Jako třeba právě seznam nebo centrum. Toto jsou důvody, proč by klienti mohli odcházet a upouštět od spolupráce.
známé domény
•    Velká řádka zákazníků k vám na web přijde z vyhledávačů, jako jsou právě Seznam nebo Google, tedy pokud však budete mít vlastní doménu, dá se předpokládat, že vaše stránky budou výše ve výsledcích, pokud se bude opravdu odkazovat na web s vlastní doménou.
Samozřejmě toto neplatí pouze pro živnostníky a firmy, ale takové domény si může koupit každý, kdo chce své osobní, zájmové či klubové stránky provozovat.
V podstatě pro všechny, kdo vytváří weby a přemýšlí o své doméně, platí totéž. Je dobré doménu mít, protože to působí profesionálně a zároveň vám to vylepšuje pozici.

2.8/5 - (5 votes)