Žiješ jen jednou

Je čas nakoupit vánoční dekorace

Vánoce už jsou opravdu za dveřmi. S vánočním úklidem přichází také vánoční výzdoba nejen vašich oken, ale celého interiéru vašeho domova. A proto je nejvyšší čas navštívit váš oblíbený obchod, kde najdete celou řadu vánočních dekorací. Nutné je také promyslet si, do jakých barev letošní Vánoce zbarvíte, protože dekorace jsou na pultech prodejen snad ve všech odstínech barev, které si jen dokážete představit.
 

A co vše vytvoří tu správnou atmosféru?

Základním znakem Vánoc je adventní věnec, jmelí a svíčky. Co se týče možností, jakým způsobem si adventní věnec obstarat, máte na výběr. Všechna květinářství v dostatečném předstihu nabízejí nejen různé barevné odstíny, ale i tvary adventních věnců, které nás provázejí celým adventním časem.

Věnec si samozřejmě můžete i vyrobit sami, podle vašich představ. Stačí si koupit v hobby marketu třeba proutěný věnec, který si nazdobíte zelenými větvičkami, a přidáte několik ozdob a samozřejmě připevníte čtyři svíčky.

V květinářství si můžete zakoupit i jmelí, které je opředeno tajemnem a podle mýtů zajistí každé domácnosti štěstí a požehnání. Z jeho větví byla vyrobena kolébka pro Ježíška a lidé dodnes věší zelené, zlaté nebo i jiné barvy jmelí nad štědrovečerní stůl.
 

Nákup vánočního stromečku

Neopomenutelný je i vánoční stromeček, bez kterého jakoby Vánoce ani neexistovaly. Brzy se začne s prodejem borovic, jedliček i smrků. S nákupem vánočního stromečku bychom neměli otálet a měli bychom ho koupit hned, jakmile se začne s prodejem.

Stromečky pro štědrovečerní atmosféru jsou totiž už připraveny a žádné čerstvější už těsně před svátky nekoupíte. Naopak, pokud si ho zakoupíte včas, můžete ho doma nechat v chladné místnosti nebo venku na balkoně či na zahradě a dát ho do kbelíku s vodou, čímž ho udržíte delší dobu čerstvější.