Jak se naučit vycházet s vlastní tchyní

Myslíte si, že matka vaší manželky je přesně ten typ, o kterém se vyprávějí nejrůznější historky a vtipy plné černého humoru? Máte pocit, že stačí jenom několika hodinová návštěva, aby z vás vycucala veškerou dobrou náladu a nadšení do života? Máte pocit, že vám „kecá“ úplně do všech rozhodnutí včetně toho, jak máte vést svou rodinu? Máme pro vás několik tipů, jak takovou osobnost zkrotit, ale také jak se s ní vyrovnat.
naštvaná baba
Přívětivé babičky
Jenom málokdy se stane, že byste si spolu s krásnou a skvělou manželkou přivedli stejně skvělou a pohodovou tchyni, která bude péct bábovky, hlídat děti a podporovat vás ve všech rozhodnutích. Většinou jsou tchyně osobností, které je nejjednodušší jednoduše obejít. Nic jí není dost dobré, nic není tak, jak by to mělo být, nikdo nedělá dost a ona má ty nejlepší nápady.
babička s prckem
Jak se nedopustit vraždy prvního stupně a zachovat si příčetnost?
1.       Komunikace
V prvé řadě nesmíte dovolit, aby se tchyně dostala mezi vás a vaši ženu. Hlavně s ní musíte komunikovat. Držte se faktů, argumentujte a nenechte se unést emocemi.

2.       Ovládejte své emoce
Nesmíte na ni křičet, vyhrožovat ani jí zavdat možnost, aby ječela ona na vás. Buďte lepší osobnost. Mějte dobrou náladu, na všechno odpovídejte klidně a příjemně. Na člověka, který rád zvyšuje hlas, platí naopak tichá promluva.

3.       Snažte se ji poznat
Každého člověka potěší, když se o něj zajímáte. I kdyby její zájmy byly ty nejnudnější na světě, pokuste se s ní promluvit o tématu, který je jí blízký. Nechte se poučit a vzdělat. Matka vaší manželky uvidí, že máte zájem.
zamračená stařenka
4.       Vytyčte hranice
Jistě, dejte jí najevo, že jí dáváte právo říct svůj názor, ale obhajte si ten svůj tak, aby jasně pochopila, kde jsou hranice. Na druhou stranu ani vy byste po ní neměli štěkat jenom proto, že řekne svůj názor. Dbejte na to, aby stará paní pochopila, že je sice součástí rodiny, ale rozhodně ji neřídí. V rodině panuje demokracie, a to mezi všemi členy. Jinak je s rodinou něco velmi špatně.

Jak se naučit vycházet s vlastní tchyní
3.3 (66.67%)3

zijesjenjednou.cz