Žiješ jen jednou

Jak se hlídají vozidla?

Když má firma nějaká ta vozidla či dejme tomu stavební stroje, které poskytuje svým zaměstnancům k výkonu práce, musí se tato postarat pochopitelně nejenom o to, aby se tato technika využívala, ale aby tato také sloužila pro blaho firmy a ne někoho jiného. Protože k tomu si ji přece majitelé pořizovali, proto do ní investovali nemalé peníze.přeprava strojů
Ovšem je realitou, že se právě takovýto majetek hlídá jen velice obtížně. Vždyť jak zkontrolovat auta, pokud tato jezdí z místa na místo, jak ohlídat techniku, která je dejme tomu rozestrkaná po nejrůznějších často i na hony vzdálených staveništích?
Ovšem hlídat se to dá. A to tehdy, vsadí-li majitel na satelitní sledování. Právě to je totiž ten nejefektivnější a často vlastně i jediný způsob, jak se postarat o to, aby bylo vše tak, jak má.
Protože kam by to vedlo bez kontroly, že?

  • Řidiči by si jezdili se služebními vozy, kam by se jim jenom zlíbilo, a pokud by nebyli na očích, vždy by se na něco vymluvili a zaměstnavatel by musel uhradit ztráty ze svého.
  • Obsluha stavebních strojů by si tyto občas mohla neoprávněně vypůjčit na nějakou tu bokovku, a zatímco by ta práce, jež měla být odvedena, stála, zaměstnanci by si přihráli nějakou tu malou domů
  • Bylo by velice snadné krást tu pohonné hmoty, náhradní díly, případně i celou tuto techniku. Což by byl logicky rovněž hodně drahý špás.
  • A kolikrát by jenom došlo k tomu, že by se nepracovalo, že by se zaměstnanci poflakovali! Protože kdo by jim to mohl daleko od jakékoliv kontroly nadřízených dokázat?


manipulace s nákladem
Ovšem RMC systém to vše ohlídat dokáže. Stačí si ho pořídit, nastavit si parametry, jež mají být sledovány, a pak už je vše pod virtuální kontrolou. Majiteli firmy nebo jakékoliv jiné oprávněné osobě stačí posadit se někde k počítači připojenému na internet, přihlásit se a už vidí vše, co vidět chce. A pokud zrovna nemá čas, systém mu to zdokumentuje pro pozdější kontrolu.
Dá se tím předejít mnoha škodám, a nejen to. Lze si s pomocí tohoto systému i lépe organizovat práci a namísto ztrát ještě více a snáze vydělávat.
A co vy? Už máte na svých vozidlech RMC-systém?