Jak ochránit ruce a nehty v zimních mrazech?

Znáte to, ráno uháníte do práce nebo do školy, venku mrzne a vaše rukavice se vesele válí ve skříni. Studený vítr a mráz se nepříjemně zakusuje do vaší holé pokožky a dveře od auta, volant nebo držadla v tramvaji nepříjemně studí. A to se nemile podepisuje na vašich rukou. Jak tedy zahájit první pomoc pro suchou pokožku?
upravené ruce
Krém v kabelce
Na tuto nezbytnost by se nemělo nikdy zapomínat. Krém je první pomocí na vysušenou pokožku. Krásně ji zjemní a navíc vytvoří ochrannou vrstvu před dalším promrznutím. Stačí obyčejný krém z drogerie za pár korun a vaše pokožka i nehty budou několik hodin spolehlivě chráněny.

Pravidelná péče
Důležitá je především pravidelnost, ať už jde o cokoliv. Nezapomínejte si tedy před spaním natřít ruce vašim oblíbeným krémem nebo různými přírodními oleji. A to nejlépe každý den! 

Lak na nehty
Lak na nehty zrovna nepatří mezi nejlepší řešení pro lámavé nehty. Ale pro ty, co je mají pevné a zdravé je to skvělá volba. Ve velkých mrazech vám totiž vykoná moc dobrou službu. A navíc vypadá krásně! Lak tvoří ochranný štít a tím chrání proti třeskutým mrazům. Musíte však používat kvalitní laky na nehty a především dbát na správnou péči při odlakování.
rukavice s kožešinkou
Speciální kůry
Zkuste experimentovat se surovinami, které máte běžně doma v kuchyni. Nejlépe vám ruce i nehty vyživí například olivový olej. Je ale potřeba pokožku navlhčit. Olivový olej se doporučuje používat především po koupeli, kdy je kůže dostatečně vláčná. Tímto opravíte škody, které jste napáchaly při zanedbávání péče v zimních dnech.

Vitamíny
Doplňky stravy jsou velmi oblíbené. Pokud však nepatříte mezi aktivní pojídače všech možných vitamínových pilulek, zkuste se přemoci alespoň v zimě a obohaťte tak stravu o důležité minerální látky. Na nehty nejvíce pomáhá například vápník nebo přípravek zvaný Biosil. Na zlepšení kůže vám pak pomůže vitamín E, B nebo zinek. Volba je však pouze na vás, které doplňky stravy si oblíbíte a které nikoliv.

Jak ochránit ruce a nehty v zimních mrazech?
3.3 (66.67%)3

zijesjenjednou.cz