Žiješ jen jednou

Francie není jen výhled z ,,Eiffelovky‘‘

I když si to mnozí nemyslí, Francie opravdu není pouze výhled z výše jmenované Eiffelovky . Francie vám toho může nabídnout spoustu. Najdete zde i jiné velmi známé památky. Jestli je něco, co by rozhodně každý měl ve Francii vyzkoušet, pak je to gastronomie, která vaše chuťové buňky rozhodně potěší. Vyzkoušet byste také měli skvělé víno, které jen tak nikde nevyzkoušíte. V neposlední řadě byste neměli vynechat ani návštěvu moře, které vás velmi mile překvapí.
eiffelova věž v dálce
Co se týká samotné gastronomie, může vám nabídnout až několik desítek specialit, jako je například cibulačka, kohout na víně, husí jatýrka a mnoho dalších. Ne nadarmo se říká, že jsou Francouzi mistry gastronomie. Takovým symbolem jsou bagety, které jsou velmi oblíbené. Jestli je něco, co byste rozhodně měli okusit, pak jsou to Croissanty, Brioche, Profiterole a další.
Jak jsme již výše zmiňovali, rozhodně musíte okusit jejich víno. Vína jsou totiž těmi nejvyhlášenějšími a rozhodně se mají čím pyšnit. Není se také čemu divit, že má Francie deset hlavních vinařských oblastí, kdy každá z nich má jedinečnou historii. Jedná se o ty nejkvalitnější vína na světě.
Jestli existují místa, která byste rozhodně měli navštívit, pak je to například městečko zvané Orléans, které je spjato s Johankou z Arku. Nevynechat byste neměli také vítězný oblouk, který byl postaven na počest francouzské armády, ale také katedrálu Notre Dame de Chartres, která se řadí mezi ty nejvýznamnější gotické památky.
historická ulice
Nejvyhlášenější destinací je Francouzská riviéra, kterou také můžete znát pod názvem Azurové pobřeží. Pokud vás přitahuje surfování, pak byste měli zavítat k Atlantskému oceánu, který je hned druhou oblíbenou lokalitou pro surfování.
Francie je místo, kde nenajdete pouze překrásná místa, ale také spoustu výtečného jídla a zvyků. Francie se řadí rozhodně mezi země krásné a dokonce i mezi ty, které vám nabídnou spoustu možností a v neposlední řadě také zážitků.