Discgolf

Pokud byste rádi s přáteli nebo rodinou vyzkoušeli něco nového, ale nevíte co, zkuste třeba discgolf.
Discgolf je sport, který vznikl v sedmdesátých letech v Americea již podle názvu spojuje prvky hodu diskem a golfu. Hráč překonává, tak jako v golfu, až 18 jamek (většina hřišť mívá 9). Vzdálenosti mezi jamkami jsou mezi 35 – 90 metry.Jamku tvoří ocelový koš.
házení diskem
Discgolf je velmi příjemná sportovní aktivita a o tom, že si našla celou řadu fanoušků, svědčí rostoucí síť discgolfových hřišť na území České republiky a řada tuzemských i mezinárodních turnajů. Zmiňme například Konopiště open tour, což je největší discgolfový turnaj ve střední Evropě. Činnost discgolfu zastřešuje od roku 2011Česká asociace discgolfu, která usiluje také o propagaci tohoto sportu u široké veřejnosti.
 

Sportovat v přírodě

V čem spočívá půvab discgolfu? Především je to podobně jako golf sport v přírodě. Překonávání přirozených překážek při výhozu tvoří základ hry.Svižná chůze přírodou představuje nejpřirozenější a snad i nejzdravější lidský pohyb a jeho význam je v éře adrenalinu a zážitkovosti poněkud podceňován. Zároveň tento sport může zaujmout i lidi, kteří by se rádi nějaké aktivitě věnovali, ale určitá akčnost některých sportů jim není blízká a uvítali by spíše elegantní sportovní aktivitu.

Discgolf je dostupný v podstatě všem obyvatelům. Potenciální zájemci nemusí jako u golfu platit klubové poplatky ani si pořizovat drahou výbavu. Stačí jen pořídit si sadu disků. Talíře totiž mění hráč podobně jako golfista hole. Ovšem ani to není nutné, mnohá hřiště nabízejí zapůjčení talířů za úplatu, a proto si hráči mohou tuto aktivitu vyzkoušet bez počáteční investice.
cvičení jógy
Jak jsme zmínili, discgolfových hřišť neboli DG parků přibývá u nás i na Slovensku. První hřiště vzniklo v Nučicích u Prahy a od té doby přibylo na území České republiky skoro 40 hřišť.

Seznam hřišťi další informace o discgolfu naleznete na stránkách České asociace discgolfu.

Discgolf
3.5 (70%)4

zijesjenjednou.cz