Desatero zdravého životního stylu

1/ PRAVIDELNOST
Každý lidský organizmus má v sobě biologické hodiny, které se násilným změnám brání. Výsledkem je únava, hromadění tuků nebo zdravotní problémy. Vstávejte a choďte spát v pravidelný čas, jezte častěji a v menších dávkách a totéž dodržujte v pitném režimu.

2/ ZDRAVÁ STRAVA
Důležitým aspektem správně volené stravy je především konzumace rozmanitých druhů potravin ve vyváženém poměru. A když občas dostanete chuť na něco nezdravého, klidně si to dopřejte.
jahody v dlaních

3/ NEBUĎTE LENIVÍ
Dostatečný a pravidelný pohyb je další důležitou složkou zdravého životního stylu. Určitě vám neuškodí, když místo výtahu použijete schodiště a krátké vzdálenosti budete překonávat chůzí.
dvojkolo

4/ DOSTATEK TEKUTIN
Bolí vás často hlava? Jste unavení? Či málo výkonní? Nejspíš málo pijete. Alkohol a kávu do přijatých tekutin nepočítejte. Nejvhodnější tekutinou pro celkovou kondici a funkci vnitřních orgánu je voda.

5/ SPÁNEK
Výborným receptem na dobré spaní je krátká večerní procházka na čerstvém vzduchu. Místnost, ve které usínáte, by měla být vyvětraná, nehlučná a neosvětlená.

6/ ČAS JENOM PRO SEBE
Snažte se najít v nabitém týdnu alespoň dvě hodinky jenom pro sebe. Zajděte na výstavu obrazů, na masáže, projeďte se na kole… Alespoň na chvíli zapomeňte na každodenní starosti a povinnosti.

7/ ZDRAVÍ
Čas od času si nechejte změřit krevní tlak a výši krevního cukru, nezapomínejte na termíny preventivních lékařských prohlídek, či různého očkování.

8/ ZVLÁDÁNÍ STRESU
Projděte si znovu všech sedm bodů a přidejte k tomu dobré přátelé, se kterými se často smějte!

9/ VYHNĚTE SE ZÁVISLOSTEM
Ty jsou jsou jedním z největších nepřátel zdravého životního stylu. Podle hesla: všeho moc škodí!
západ slunce
10/OPTIMISMUS A DOBRÁ NÁLADA
Láska a pohoda v duši jsou jasné elixíry života a pilíře zdravého životního stylu. Tak už se usmějte!

Desatero zdravého životního stylu
4.8 (95%)4

zijesjenjednou.cz