Cvičení s obručí neboli hooping

Malé děvčátka rády cvičí s obručí. Je to velmi vhodné pro procvičování motoriky. Sestavy s obručí patří mezi oblíbené disciplíny moderní gymnastiky.
akrobatka s kruhy
Ovšem cvičení s obručí není rozhodně určený jen pro malá děvčátka a moderní gymnastky. Cvičení s obručí se stávástále oblíbenější i mezi dospělými ženami. Pokud hledáte nějakou zajímavou sportovní aktivitu, možná je cvičení s obručí, které se říká hula hoop dobrým tipem pro Vás. Rádi bychom Vám tuto aktivitu trochu přiblížili.

Hooping, neboli točení kruhem hula hoop, se stal po všech těch aerobicích, kalanetikách, powerjógách, pilates, břišních tancích a zumbách dalším pohybovým boomem. Takovým boomem, který si oblíbily i takové osobnosti jako například Catherine Zeta Jones, Michelle Obama, nebo Kelly Osbourne, která díky hoopingu zhubla o několik konfekčních velikostí.
 

Elegantní pohybové vyžití

Obručí skutečně nemusí točit jen malá děvčata. Hooping představuje elegantní pohybové vyžití s obručí za doprovodu hudby, které se více než cvičení podobá tanci a rozvíjí eleganci. Nemluvě o zdravotních aspektech.
Hooping je ideálním kardiovaskulárním cvičením.

Kromě toho například zlepšuje pružnost páteře, pohyblivost pánve, zlepšuje rovnováhu a uvolňuje napětí. Svým způsobem zvyšuje také schopnost koncentrace. Pro mnoho žen je určitě velmi důležitá informace o tom, že hoopingem lze spálit 200 kalorií za 30 minut. A na rozdíl od jiných pohybových aktivit nenamáhá klouby.
červený kruh
V současné době v České republice naleznete dostatečné množství hooping instruktorek ahopuje se v mnoha městech. Na stránkách sportovních e-shopů naleznete také dostatečné množství hula hoop obručí. Správná hula hoop obruč by ale měla splňovat určitá kritéria. O nich se můžete informovat na internetu na speciálních stránkách, které se tématice věnují.
 

Cvičení s obručí neboli hooping
4.6 (92%)5

zijesjenjednou.cz