Žiješ jen jednou

Čtvrtý ročník


V životě každého středoškoláka je takzvaný čtvrťák něco úžasného, protože se samozřejmě blíží maturitní ples. S ním se pojí i několik problémů, které si každá dívka musí opravdu včas vyřešit.

nápis na tabuli

·         Šaty na maturitní ples. Toto je problém, který většina dívek začne řešit už velmi brzy dopředu a je to jedině dobře. Musíte si nejprve zvážit, kolik peněz jste ochotni do nákupu maturitních šatů investovat. Samozřejmě máte hned několik možností. Ta první a asi nejběžnější je, že si je koupíte v nějakém obchodě s normálním oblečením. Problém je však v tom, že tyto šaty se dělají v konfekčních velikostech, které jsou někdy moc malé nebo naopak moc velké. Druhou možností je si šaty půjčit v nějaké půjčovně. Zde je však jedna velká nevýhoda v tom, že zaplatíte téměř astronomickou částku za šaty, které si ani nemůžete nechat, takže tato varianta není příliš šťastná. Tou poslední možností je si nechat šaty ušít na míru. Když sečtete výdaje za materiál a práci, tak se přiblížíte té částce, kterou byste utratili v půjčovně akorát s tím rozdílem, že tyto šaty vám už zůstanou navždy. Nebo je můžete další rok prodat.
mladý pár v šatech

·         Vlasy a líčení. Kapitola, která by se rozhodně neměla podceňovat. Mějte na paměti, že tenhle večer je jen jednou za život a je tedy nezbytné, abyste se vy cítili co možná nejlépe. Jestli je tedy někdy čas na rozmazlování sebe sama, tak je to nyní. Pak už to bude jen na svatbě… Rozhodně však neváhejte příliš dlouho a pokud víte, že ve svém okolí máte nějakou šikovnou kadeřnici a maskérku, tak po ni sáhněte dokud je čas. Uvědomte si, kolik holek máte jen vy ve třídě a kolik škol je ve vašem okolí. Tím se okruh docela rapidně zmenšuje. Ceny za tyto služby jsou často poměrně vysoké, ale věřte tomu, že se to vyplatí a vy budete zářit a mít úžasnou památku na fotkách na to, jak vám to tenkrát slušelo.


4/5 - (1 vote)