Co všechno škodí pokožce

Není to o barvě očí, dokonce ani o typu vlasů, jejich barvě nebo délce. Nejde ani o tvar nebo barvu rtů – jde jenom o pleť. To je skutečný půvab ženy. Za krémy, balzámy a séra nebo oleje k jejímu zlepšení platíme i tisíce korun, ale vyplatí se to…? Ne vždy.
pleť s akné
Chcete pár rad a tipů, jak pečovat o vaši pleť, aniž by vás to stálo byť korunu navíc? Rádi vám poradíme. Nejde ani tak o rady, co dělat, jako spíš o věci, kterých je třeba se vyvarovat. Následující seznam věcí pleti velmi škodí.

1.       Alkohol
To je známá pravda; alkohol není cestou do horoucích pekel jenom pro naše vnitřní orgány, ale také pro pokožku, zvlášť tu obličejovou. A nejde pouze o alkohol, který pijeme, ale i alkohol, obsažený v odličovadlech či krémech. Opatrně na odmašťování pokožky séry s výtažky z alkoholu, protože tím si pleť pouze podráždíte, a ta se stane následně ještě mastnější, aby se zacelila.

2.       Příliš teplá voda
Horká voda narušuje lipidovou vrstvu pokožky, která chrání kůži před vysoušením. Pokud se vám na těle tvoří šupinky či cítíte svědění,je načase stáhnout teplotu vody a vyměnit sprchový gel za sprchový olej. Zvlášť v zimních měsících nezapomeňte na dostatečnou hydrataci pokožky kvalitním tělovým mlékem po každém mytí.

3.       Odličování je důležité
Nikdy se nezapomeňte před spánkem odlíčit. Póry se zanášejí zbytky makeupu, řasy se lámou pod nánosem řasenky a pupínky se začnou tvořit jenom za jedinou neodlíčenou noc.

4.       Sluneční svit
V létě se bráníme proti ostrému slunci krémy s UV filtrem, ale neměly bychom na to zapomínat ani na podzim a v zimě. Nepodceňujte sílu slunce, které se odráží od bílého sněhu všude okolo.
žena v klobouku
5.       Stres
Rychlá doba, příliš málo spánku a příliš mnoho povinností – dokonce i tohle se podepíše na naší pokožce. Nezapomeňte si vyhradit čas sama pro sebe. Úklid zvládne manžel nebo děti, káva stačí jedna denně, vypijte půl litru vody navíc.

Co všechno škodí pokožce
3.7 (73.33%)3

zijesjenjednou.cz