Žiješ jen jednou

Co dělat s dětmi v deštivém počasí


Děti by měli co nejvíce času trávit venku, v přírodě, ať už na hřišti, běháním, procházkou nebo jízdou na kole. Venku je totiž nejvíce možností, jak trávit volný čas, ale také je pobyt na čerstvém vzduchu dobrý pro vývoj dětí a podporu imunitního systému. Ne vždy lze ale pobývat venku, a to například, když leje jako z konve, jsou velké mrazy nebo když je dítko nemocné.

malba


Pak se musíte chtě nechtě uchýlit k činnostem, které se dají dělat doma. Třeba po dlouhé nemoci, kdy už dítěti v podstatě nic není, ale pořád musí ještě zůstat doma, se už dítko častokrát nudí, pohádky a hračky ho už nebaví. Pak je ten správný čas na příjemnou změnu.

tanec


V takových případech je činností, kterou milují snad všechny děti různé domácí tvoření. Můžete tak použít různé věci, pomocí kterých vytvoříte krásné výkresy a další výrobky. Dáte tak dětem prostor pro rozvoj jejich fantazie a kreativity. Na papíře se mohou pěkně vyřádit.


DÁREK OD SRDCE, KTERÝ POTĚŠÍ

Takový dětský výtvor v libovolné podobě může být skvělým dárkem nejen pro babičky a dědečky k narozeninám, svátku nebo k Vánocům. Rozhodně tento typ dárku potěší, protože je tím nejlepším možným dárkem od srdce, vyrobený dětskými ručičkami nebo s drobnou pomocí jejich rodičů. S dětmi tak můžete společně vyrábět různá přáníčka a další výtvory, kterými pak můžete podarovat babičky a dědečky, kterým takový dárek od vnoučátka jistě udělá radost.

I ti nejmenší, kteří ještě neumí nic sami nakreslit se mohou snadno zapojit do takového vyrábění domácích přáníček.

vánoce


S použitím prstových barev můžete obtisknout jejich dlaň nebo chodidlo nebo mohou sami obtisknout svoje malé prstíky. Takové přáníčko je pak originálním dárkem od srdce, který udělá velkou radost komukoliv. Vytáhněte tedy papíry, pastelky, vodovky, nůžky a lepidla a pusťte se s dětmi do tvoření.

4.7/5 - (4 votes)