Chraňme si soukromí

Každý, kdo je uživatelem internetu se jistě setkal s jednou věcí. Některé stránky po nás chtějí přístupové heslo. Heslo je na internetových stránkách naprosto běžným fenoménem, se kterým se setkáte na mnoha stránkách.
počítačová kriminalita
·         Pokud se přihlásíme na stránky některé internetové prodejnya zaregistrujeme se, zadáme krom jména právě i heslo.

·         Heslem jsme chráněni proti takzvaným hackerům.Lidem, kteří se snaží nabourat do všeho, co s internetem souvisí.

Někteří lidé důležitost správného hesla podceňují. Důkazem tohoto tvrzení je fakt, že zadávají naprosto nesmyslně to nejjednodušší, co je v tu chvíli napadne.

Mazlíčky raději vynechat

V první trojici nejhloupějších internetových heselfiguruje klasické heslo, které zní „heslo“. Někdy česky, někdy anglicky. Lidé si mnohdy myslí, že na tom tak nezáleží. Druhé místo obsadila postupka z čísel od jedné do šesti. Na třetím místě se umístila stejná postupka, která je jen obohacena o číslo sedm a osm.

Dalším nejrozšířenějším heslem jsou jména domácích mazlíčků a členů rodiny.
·         Pokud zadáme heslo, které je čtyřmístné a složené z devíti znaků, dokáže ho hacker odtajnit už za dvě minuty. Jak je to možné? Pomocí speciálního programu.

Aby na nás hacker nemohl

Počítač, který má dvoujádrový a čtyřjádrový procesor, dovolí speciálnímu programu za jednu vteřinu prověřit až sto možných kombinací. Je to až neuvěřitelné. Jestliže znaky přidáváme, odhalení logicky ztěžujeme.
·        Na odhalení hesla, které má dvanáct znaků a sedmnáct možných znaků na kombinování, už by musel pracovat sto dvacet jeden rok.
internetové zabezpečení
A vzhledem k tomu, že na internetu máme
–         své osobní údaje
–         zprávy v mailu
–         důvěrné dokumenty
jistě se ostražitost vyplatí. Zvláště, jestli používáme službu internetového bankovnictví. Nebezpečí není jen v nabourání se do soukromí, ale hrozí nám i ztráta dat.

Chraňme si soukromí
4.7 (93.33%)3

zijesjenjednou.cz