Brokolicové klíčky pro podporu ozdravení těla a proti rakovině

.

O rostlinné stravě byly napsány stohy knih a všechny se prakticky shodují na jednom zajímavém faktu: Tento způsob výživy přispívá ke zdravému životnímu stylu mnohem větší měrou než pravidelná konzumace masa, a zároveň je prevencí vůči rakovině přibližně ve 30–50 procentech případů. Masitá strava naopak nádorové bujení podporuje, zejména tím, že organismus zatěžuje mnoha metabolickými odpady a rovněž stresovými hormony vyplavenými v okamžiku usmrcení zvířete. Problematický je také živočišný tuk, ten by měl být nahrazen rostlinnými oleji, pokud možno lisovanými za studena, a dostatkem semen a ořechů.

brokolice

Rostlinná semena nemusí být jen olejnatá, řadíme sem i plody luštěnin, obilovin a některých druhů zeleniny. Všechna semena jsou obecně lépe stravitelná, jestliže je necháme alespoň částečně vyklíčit, v tom okamžiku obsahují koncentrovaný objem živin a enzymů a prokazují našemu tělu významnou službu.

Naklíčená semínka brokolice – zázrak přírody

Jedním z nejvýznamnějších druhů zeleniny je hlávkové zelí, květák, brokolice a kapusta. Ta byla dokonce považována v Čechách za základ stravy, zejména v období středověku, až do konce 19. století. S nástupem průmyslově zpracovaných a dovážených potravin a surovin se její význam postupně snížil na minimum, což je velká chyba.

zelenina

.

Dopřát si alespoň třikrát týdně tyto druhy zeleniny, ať už ve formě vařené, syrové, nebo jen jako vylisované šťávy, znamená udělat něco pro své vlastní zdraví. Značný zdravotní přínos vykazují i naklíčená semena brokolice. Brokolicové klíčky obsahují kromě velké dávky vitamínu C, vitamínů skupiny B, minerálů, stopových prvků a esenciálních aminokyselin také látku s názvem „Sulforafan“, a to dokonce ve stonásobném množství ve srovnání se samotnou brokolicí. Sulforafan aktivuje více než dvě stovky genů uvnitř buněk, které mohou být oslabené nesprávnou výživou a toxiny, a tím se do celého procesu zapojí dosud neaktivní enzymy, jejichž funkcí je detoxikovat organismus a působit jako významný antioxidant.

Brokolicové klíčky pro podporu ozdravení těla a proti rakovině
5 (100%)1
.

zijesjenjednou.cz