Žiješ jen jednou

Menu
  • Domů
  • Bydlení
  • Krása
  • Móda
  • Muži
  • Nákupy
  • Peníze
  • Podnikání
  • Sport
  • Web
  • Životní styl
Menu

Móda v průběhu let

Zveřejněno v 8.6.201928.4.2023 od zijesjenjednou.cz


Móda se v průběhu let opravdu hodně změnila. Z těžkých, obručemi a polštáři vyztužených dámský šatů dvorních dam, až k dnešním malým černým uplynulo mnoho času, ale také mnoho módních stylů i výstřelků. Uznejme sami, šaty, které váží mnoho kil, je na nich velké množství látky, kovové obruče, na zadku vycpávky a hrudník sevřený korzetem, bychom dnes opravdu nosit nechtěli. Když si jen představím náročnost oblékání či pouhou nutnost vykonat potřebu, orosí se mi čelo. To je potom pochopitelné, že dámy potřebovali služebné, které jim v takových situacích pomáhali. Dáma v kalhotách byla neodpustitelnou potupou.

obraz dámy

V průběhu staletí se snižovalo množství látky, obručí i korzetů na dámské módě. Zkracovali se i délky přípustných šatů, jejich oblékání již nebylo tak moc náročné, jako dříve a dámy to zvládali sami. Najednou si i dámy dovolili obléci se do kalhot. Muži to zprvu opravdu těžce nesly, ale s postupem času si zvykli. Změnili se látky používané k oblékání, změnili se střihy, změnilo se vše. Celospolečenský přístup k oblékání se uvolnil a krátká sukně již neznamená děvu lehkých mravů, ale běžný výjev ulice.
vyšívané kroje

Dnes se nosí v podstatě cokoli, v čem se cítíte dobře a ještě lépe vypadáte. Nosí se extrémy, ale i šedý průměr klasiky. Šaty a sukně se nosí z různých materiálů a v různých délkách i barvách. Nosí se kalhoty krátké i dlouhé a to u dam i u mužů, u nichž dříve krátké kalhoty mohli nosit pouze chlapci, neslušelo se, aby dospělý muž, byť bylo sebevětší horko nosil kalhoty krátké. Každý si nosí, co chce a kdy chce.

Bohužel na úkor toho, že lidé se následně neumí vhodně obléknout s mírou vhodnou akci, na kterou se chystají jít. Dámy si na ples nevezmou šaty, ale kalhoty, což by za určitých podmínek bylo ještě přijatelné, ovšem, pokud to nejsou rifle. Pánové si neumí vybrat vhodný oblek ani kravatu k němu. A boty, ty si klidně vezmou zablácené tenisky, ve kterých odpoledne chodili venku.

Category: Móda

Nejnovější příspěvky

  • Typy svalových vláken
  • Přestěhujte se v klidu a bez stresu
  • Zatočte se svými zlozvyky
  • Peníze a úroky
  • Přitažlivý web!
© 2025 Žiješ jen jednou | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím