Chutné a výživově hodnotné kulinární zpestření

.

Dumáte nad tím, jak to udělat, abyste měli bohatý přísun vitamínů a jiných zdravotně důležitých látek po celý rok? Nemáte vlastní zahrádku ani balkón, a tak je pro vás pěstování vlastní zeleniny nedosažitelné? Nechcete utrácet za drahé preparáty v lékárně, jejichž účinek není jistý? Existuje zde jeden velice snadný a chytrý způsob, jak na to všechno vyzrát a zásobit se všemi potřebnými živinami po celý rok bez ohledu na roční období. Stačí, když se pustíte do pěstování klíčků a můžete mít na stole hromadu vitamínů i jiných cenných látek po celý rok včetně zimy. A nepotřebujete k tomu nic víc, než malý kousek místa na stole či na okenním parapetu, kam umístíte sklenici na klíčení semen. Takže jak je vidět, tak zásobit se hromadou zdravé a křupavé zeleniny může každý z nás!

salát

A rozhodně se nemusíte obávat, zda vám bude taková strava chutnat. Vždyť nejde o to, abyste přešli na raw stravu anebo jiný způsob stravování, jde pouze o to obohatit svůj jídelníček tak, aby vašemu tělu maximálně prospěl. Rostlinných klíčků existuje celá dlouhá řada druhů a vy tak budete mít na výběr z mnoha barev a chutí, takže je jasné, že si mezi nimi brzy najdete své oblíbené, které si zamilujete. A když je něco pestré a nabízí vám to celou škálu možností využití právě tak jako rostlinné klíčky, tak se vám to nikdy nepřejí.

.

slunečnice

Právě klíčky rostlin můžete ve své kuchyni využívat na tisíc způsobů, ať už je budete používat jako přílohu, součást polévek anebo salátů anebo z nich uděláte zajímavou přílohu a součást svých sendvičů. Každý z nás máme jiné chutě a dáváme přednost jinému využití, každý si však jistě najde takové, které mu bude nejvíce vyhovovat. Jistě i vaše rodina a přátelé ocení, když své kulinární umění obohatíte o nové chuťové zážitky, které strávníkům ještě ke všemu nabízejí výživově hodnotné zpestření, které nejen dobře chutná, ale je lákavé i na pohled.

Chutné a výživově hodnotné kulinární zpestření
2 (40%)2
.

zijesjenjednou.cz